Jak rozłożyć odpowiednio głośniki 5.1?

Dzień dobry ,

kupiłem głośniki Logitech X-540 dostane je jutro. Mam takie pytanie jak rozłożyć te głośniki aby dobrze działał tryb Matrix i wszystko było ok.

Rysunek mojego pokoju

pokoj1.th.jpg

Rysunek komputera

pokoj2.th.jpg (To jest mój przykład jak chce zrobić i nie wiem czy dobrze)

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Tak, ja też tak mam, tyle że głośniki przednie powieszone na ścianie na wysokości uszu, ale rozkład taki sam. I tylne głośniki trochę bardziej podgłoszone niż przednie.

Subwoofer nie może stać wewnątrz mebli, będzie dudnił i rezonował. Centralka powinna być pod TV. Front i tył ustawiasz tak, aby głośnik wysoko tonowy zamontowany w kolumnie był na wysokości uszu.

  1. A jaką masz kartę dźwiękową? Bo na zintegrowanej tylne głośniki będą z siebie wydawać tylko nieokreślone szumy.

  2. Co do dudnienia basów, to przecież basy można regulować, a w przypadku dobrej karty dźwiękowej basy będą łagodne.

  1. Moja karta to Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

Dodane 22.06.2010 (Wt) 21:37

Dziękuje Wam za rady :smiley:

Wymień tą kartę na jakąś niezintegrowaną, bo szkoda uszów :wink: Creative SoudBlaster Audigy SE (którą miałem wcześniej) kosztuje teraz ok 80 zł. To nie jest dużo, a dźwięk jest nieporównywalnie lepszy.

a ta karta jest dobra ?

Asus Xonar DS 7.1

Tą kartę co mam to już była ona w moim komputerze. Narazie nie mogę jej zmienić bo są jeszcze plomby na obudowie i jak otworzę to stracę gwarancje.

Jest dobra, a nawet bardzo dobra (do codziennego użytku + coś więcej). W każdym bądź razie lepsza od droższych Creativów.

ok to jak będę mógł ściągnąć już obudowę to kupie tą kartę dźwiękową