Jak rozpakować pliki w Viście?

witam. mam problem, brat ściągnął z RS fil i teraz nie wie, jak go rozpakować. ja mam XP i tu jest łatwo-ppm=> wypakuj pliki. a w Viście nie pojawia się “wypakuj pliki”. jak to zrobić, bo film jest fajny :smiley:

a zainstalowałeś WinRARa na Viście?

Jeśli tak i nadal nie masz -wypakuj do… to wejdź w katalog Program Files i uruchom WinRARa i wtedy wypakujesz

nowy10 , dzięki za odzew. czyli powinno wyglądac prawie jak w XP?

nie prawie tylko identycznie, jeśli oczywiście nic nie zmieniasz podczas domyślnej instalacji

fakt, bo “prawie” robi wielką różnicę :lol:

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 17:27

nowy10 , dalej lipa.ściągnięte, zainstalowane i nie pojawia się wypakuj pliki. o co tej machinie chodzi??

najnowsza wersja?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=3&id=629

kurcze,nie wiem. brat mieszka 400 km ode mni i narazie wyłączył kompa

Pisz konkretniej, bo do niczego nie dojdziemy. Instalujesz WinRAR-a i pliki z rozszerzeniem RAR zmieniają swoją ikonkę na stos książek. Wtedy klikasz na nie podwójnie lub prawym przyciskiem, tak jak pisałeś, i wypakowujesz zawartość archiwum na dysk twardy peceta. Proste, nie?

jacko999 , kazałem bratu zrobić screena i owszem, jest napis “plik RAR”, ale przy tym ikonka allplayera. zastanawiam się,czy bracholek nie skopał czegos w momencie rozpoczęcia ściągania…

a morze prawoklik i otworz za pomocą i wybieramy winRara??

a dasz tutaj tego screena??

kuhar , wygląda na to,że komp nie widzi winrara. prawoklik i nie ma opcji otwórz za pomocą win rara

to zainstaluj 7 zip File manager- lepszy od WinRar, pakuje/ rozpakowuje wszystkie typy plików i działa na viscie…

WinRAR też działa na Viście, nie chodzi o zastąpienie go czymś innym, lecz o rozwiązanie problemu

może podczas instalacji odznaczyłeś aby zintegrował się z menu kontekstowym?

Najpewniej dal opcje zeby domyslnie pliki RAR byly otwierane allplayerem. I tu tkwi pewnie problem.