Jak rozpocząć re-instalkę z recovery dvd-rom?

Mam Asusa F5N z WinXP i niestety trzeba przeprowadzić w nim reinstalację systemu. Do lapka był dołączony dysk recovery dvd, ale nie wiem jak go użyć.

  1. Od czego mam zacząć?? Czy reinstalacja zacznie się automatycznie??

  2. Czy muszę najpierw wyczyścić kompa “ręcznie” czy wszystko zrobi się automatycznie??

  3. Co zawiera ten dysk recovery?? Pełną wersję Windowsa XP do mojego Asusa czy może tylko część potrzebną do reinstalacji??

  4. Czy są tam sterowniki do sprzetów zainstalowanych na lapku??

  5. Ile razy można reinstalować system przy pomocy recovery disk??

  6. Jeśli coś pójdzie nie tak, to czy ponowna reinstalka jest możliwa, czy jest ryzyko zepsucia czegoś na amen??

  7. Czy system zostanie w całości przeinstalowany czy tylko “odbudowany” na podstawie już istniejącego??

  8. Czy jest jeszcze coś odnośnie tej operacji co muszę wiedzieć??

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Procedura Recovery jest w pełni automatyczna. Wystarczy czytać to co się pojawia na ekranie

ewentualnie to co musisz zrobić to włączyć boot’owania najpierw z napędu CD/DVD potem już procedura jest w pełni zautomatyzowana

i zapewne pełno trialowych smieci jest na tym cd

Kaj ,

procedura Recovery przywróci komputer do stanu fabrycznego. Czyli wszystko będzie wyglądało tak jak po wyjęciu z pudełka. 8)

:!: Radzę jednak zrobić kopię dokumentów i wszystkich innych plików jakie masz na kompie, bo możesz wszystko stracić. :!:

W zależności od firmy, podczas przywracania systemu można wybrać opcję:

:arrow: przywracanie partycji systemowej

:arrow: albo nic nie można wybrać i wtedy zostaje skasowany cały HDD i wszystko jest wgrane od nowa (razem z układem partycji).

Pozdrawiam,

Rafał

Dziękuję bardzo za cenne informacje :slight_smile:

Zabieram się do pracy 8)

Ale mam pytanko odnośnie “trialowych śmieci”… Czy jest możliwość wybrania opcji ich NIE-instalowania??

I być może to dziecinnie głupie pytanie, ale jak włączyć boot’owanie z dysku DVD??

Wejdź do BIOS-u klawiszem Delete, bądź innym (zostaniesz poinformowany jakim klawiszem wejść do BIOS-u na pierwszym ekranie POST, np. Press Delete -> Go to Setup).

W BIOS-ie odnajdź pozycję “First Boot Device” i ustaw przy tym CD\DVD-ROM.

Ewentualnie możesz spotkać się z “Boot Sequences”. W tym przypadku na pierwszej pozycji ustawisz CD\DVD-ROM.

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

Nie. Recovery przywraca stan fabryczny laptopa, więc będziesz miał dokładnie to samo co było przy zakupie. Potem możesz sobie pousuwać zbędne programy korzystając z systemowego modułu deinstalacji programów