Jak rozróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

Witam Serdecznie

W związku z zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zastanawiam się nad prezentem gwiazdkowym dla mojej dziewczyny.

Moje poszukiwania zatrzymały się jak dotąd na srebrnej biżuterii.

Chciałbym się dlatego zapytać, czy ktoś może wie jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej ??

Przeglądając allegro nie ma problemu ze znalezieniem jakiegoś ładnego srebrnego (?) łańcuszka z próbą 925 za 20 zł ale jaką mam pewność ze jest to srebro o symbolu chemicznym Ag a nie jakiś taiwański wynalazek ?? Domyślam się ze w tej kwocie raczej prawdziwego srebra się nie kupi, dlatego też proszę was o jakieś wskazówki i rady.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Na pewno cena rozróżnia za 20zł wątpię by to było ze srebra

ale koło 50zł można kupić fajny łańcuszek przynajmniej ja za swój dałem 5dyszek

Srebro nie jest wbrew pozorom strasznie drogie… Zależy jaki to łańcuszek itd. Może on być np tylko posrebrzany, a podana jest próba srebra którym został posrebrzony…

Na allegro nie masz 100% pewności czy aby na pewno kupisz srebrny łańcuszek czy posrebrzany. Mi zdarzyło się że nawet sprzedawca nie wiedział czy pierścionek jest złoty czy pozłacany… Z biżuterią radzę pójść do sklepu jubilerskiego… Cena czasami nawet będzie tańsza, a zawsze jest 100% pewność bo waga rodzaj metalu itd masz na metce…

Ja jeżdżę paznokciem po biżuterii (w słabo widocznym miejscu najlepiej) i sprawdzam czy schodzi posrebrzenie czy nie. Wiadomo, jak nie zejdzie to srebro jest to na pewno.