Jak roztawić logitechy x-540 dla lepszego efektu

Witam, kupiłem logitechy x-540 i są to moje pierwsze głośniki w systemie 5.1 i nie wiem jak je rozstawić aby uzyskać jak najlepszy efekt dzwiękowy.

Dla ułatwienia dodam przekrój mojego pokoju

15d31ea1a64ccc09m.jpg

Za pomoc będę bardzo wdzięczny i pozdrawiam.

A jakiej długości są kable? Bo coś mi świeci że ten model miał krótkie. Ja jak miałem głośniki 7.1 to pożyczałem wiertarę i w całym pokoju rozstawiłem tak że mogłem grać w gry FPS z zamkniętymi oczami jak w tej reklamie:)

mam podobny pokój do twojego, z tym że tam gdzie ty masz ‘meble’ to ja mam łóżko,

satelitki po prostu powiesiłem na ścianie, przednie i tylnie, przy czym satelity muszą być na

wysokości uszu lub troszkę wyżej, wysokość montażu należy dokładnie odmierzyć żeby

nie wiercić kilka krotnie dziur pod kołki montażowe, u ciebie te tylnie to nie wiem

jak tam masz półki po rostawiane…

no w sumie na meblach to moge w dowolnym miejscu położyć w dosyć dowolny sposób gdyż w meblach mam dośc dużo różnych półek, ale nie wiem czy mi kable dostaną w przy tych głośnikach tylne satelitki maja tylko 4 metry, da sie je jakoś przedłużyć ? jeśli tak to jak ?

No ja właśnie się przymierzam do przedłużenia głośników u mnie bo mam 5.1 a korzystam tylko z 3 :slight_smile: Ja bym po prostu nakupił parę metrów kabla, na połowie kabla głośnikowego przyciął i taśma izolacyjna w ruch :slight_smile: Nie trudne :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/item522796715_przedlu … 5_7_5.html

potrzebny wam jest taki kabel, ten jest po dwójny, pojedynczych nie znalazłem, ale możecie go rozdzielić

na dwa…

i lepiej nie bawcie sie w rozcinanie kabli i ich izolowanie, bo to jest podatne na uszkodzenia,

zrobi sie zwarcie i sie coś upali…

aha ok no to wszystko wiem, dzieki za pomoc

Hmmm… Jak się jest rozsądnym i ma się odpowiednią taśmę izolacyjną to się nic nie upali. Od 10 roku życia za pomocą taśmy izolacyjnej łączę/dosztukowuję kable i nic się nie stało ani nic nie upaliło :slight_smile: