Jak schłodzić procka

Mam e7200 box, tunel powietrzny, wiatrak 80mm w obudowie i w stresie mam ~55 *C, po lekkim oc (100 mhz) mam ~60 *C, a chciałbym go trochę podkręcić :confused:

ps. w obudowie mam tylko 1 slot na wiatrak.

Jak schłodzić najlepiej do lodówki wsadź a tak na serio to cos za dużo tych stopni może zmień pastę termoprzewodząca

zmienić? nie wiem czy mam coś takiego w ogóle, jeśli mam to nie ma sensu zmieniać bo procka mam nowego, poza tym nie wiem jak się te pasty nakłada :oops:

eee a tu chodzi o temp. rdzeni??

btw, w idle mam 40*C

no to niema sensu narazie przynajmniej a ile masz tego kompa/proca??

niecały miesiąc mam całego kompa. a te temperatury proca o których mówimy to temp.rdzeni czy temp.procesora?

temp.rdzeni to ja mam o 10*C wyższe…

Pomocy bo mi zaraz komp spłonie:

omfgqa0.th.jpg

Ale to jest temperatura przy otwartej obudowie? Nawet komin powietrzny dużo daje by schłodzić kompa więc może warto w coś zainwestować :slight_smile:

Tak jak towarzysz Jarek zalecił zmień pastę termoprzewodzącą na procesorze, ta na boxach intela ostatnio to jakaś guma. Nakładanie to nie problem, a jeśli nie wiesz jaką kupić to szukaj którejś z tych -> MX-2, STG-1, Arctic Silver 5.

W obudowie powinieneś mieć miejsce na jeden wentylator z przodu u dołu i z tyłu na wysokości procesora, o ile nie masz nietypowej obudowy, tak więc jeden powinien być wolny i przydałoby się zamontować tam wentylator. Jest jeszcze jeden trick związany z tunelem.

Jest zamontowany na otworach do których pasuje wentylator 80’tka zwykle, tak więc taki wentylator można kupić, przykręcić zamiast tunelu tak aby dmuchał na procesor i do wentylatora przykręcić spowrotem tunel, w razie czego można z niego zdjąć kołnierz, albo i odrobinę przyciąć, tak czy siak gwarantowany duży wzrost wydajności chłodzenia. A najlepszym rozwiązaniem byłaby oczywiście wymiana chłodzenia na procesorze. Dobrze by było gdybyś wrzucił tu pare zdjęć wnętrza twojej obudowy.

Chłodzenie masz dobrze założone??

Może tak samo jak ja masz czujniki zrąbane?? Zobacz w programie core temp i real temp.

Mam tunel powietrzny, wentyl 80mm z tyłu, temp przy zamkniętej obudowie.

real temp vs everest ultimate:

bezjajkurward0.th.jpg

bez jaj to 10*C różnicy -.-

{ciach}

w stresie, i tak za gorąco :confused:

a ty sam montowałeś to chłodzenie??? MOze w ogóle pasty nie użyłeś.

Tak, na pewno zdarł ją z chłodzenia nożem kuchennym.

Nie, składali mi kompa w sklepie. Chciałbym się pobawić trochę w o/c i co byście tu proponowali?

To oddaj do sklepu.

Oddaj do sklepu lub sam nałóż lepszą paste i najlepiej jakieś lepsze chłodzenie.

A co ona daje.

po co wogle piszesz jak nie ma to nic wspolnego z postem

a co do chlodzenia to kup se Pentagram Freezone NXC-100 Cu pasta jest w zestawie i problem bedzie z glowy

Pisze bo jestem ciekaw. Co do chłodzenia to popieram.

Ludzie, wikipedia naprawdę nie gryzie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_term … dz%C4%85ca

Jaka obudowa?

Zdecydowanie wymień pastę (polecam AC MX-2) i zobacz jak z temperaturami (pamiętaj, że czujniki czasami przekłamują, w razie wątpliwości sprawdzaj temp radiatora organoleptycznie :slight_smile: ). Jak interesuje Ciebie mocniejsze oc, to nie obejdzie się raczej bez wymiany chłodzenia na procu na np pentagram Karakorum albo jakiś HP-100 AlCu Lite(a nie ten NXC-100, to chyba jakaś pomyłka). Dodatkowy wentylator na przód obudowy tak dużo nie zmieni raczej w temperaturze procesora.

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

http://www.proline.pl/index.php?id=news … &grupa=art

viewtopic.php?f=19&t=42924&start=0&st=0&sk=t&sd=a