Jak ściągnąć simlocka z n6280?

Witam wszytkich. Mam pewien mały problem… otóż nabyłem szwecka nokie 6280 która posiada simlocka na sieć “tre” i szukam sposobu, żeby tą blokadę ściągnać. Gość w serwisie powiedział mi, że może to zrobić za 5 stów. noo bez przesady nie bedę płacić za simlocka połowę wartości komóry. Szukałem programów na necie i ehh… pomożcie !!

Z tego modelu nie ściągniesz simlocka, można tylko wymienić płytkę i to właśnie kosztuje 500zł.

Nie zaszkodzi przejść się do salonu. Może już znaleźli sposób :stuck_out_tongue:

PS: Ślepy jesteś, czy co, że taka czcionką piszesz? :roll:

To jest platforma BB5, pracują nad nią już conajmniej 2 lata i nadal nie ma ogólnodostępnej solucji. Można tylko wgrać polski soft.

Dlatego lepiej unikać telefonów z simlockiem na zagraniczne sieci takich jak:

3250, 6270, 6280, 6630, 6680, 6681, 6682, 7370, N90, N70, N80, N90, N92 i podobnych lub nowszych.

Jeszcze jest coś takiego, że jak w masz telefon bb5 z angielskiej sieci to za 20 funtów sieć generuje kod i po simlocku. Nie wiem jak jest z szwedzkimi sieciami.

Ale może to zrobić tylko osoba która dostała telefon razem z abonamentem(pierwszy właściciel) i nie we wszystkich sieciach.