Jak sciszyc pracę komputera?


(Matii2006) #1

Mam komputer juz1 rok.Ostatnio zuwazylem ze pracuje bardzo glosno.Przyczyną tego sa wentylatory.Podajcie sposoby dziekiktorym moge naprawic sam ten problem.Jeżeli uważacie że powinienem udać się z tym do serwisu to podajcie cene za naprawienie usterek.Moja obudowa to tracer phanton(ma wentylator z boku.A jeszcze inne pytnie co moze byc przyczyna harczenia dysku w czasie jego pracy.

Ps.Proszę o szybkie i jasne odpowiedzi.

Z góry dziękuje.

Matek14


(system) #2

jesli wentylatory huczą bardzo to jedyne wyjście to wymiana na nowe cichsze lub chłodzenie wodne.

ewentualnie wymiana np grafy i zasilacza (jesli w nich wiatraki są głośne) na inne części z chłodzeniem pasywnym (radiator).

harczenia dysku chyba nie zlikwidujesz niczym a nawet jeśli się da to lepiej kupić nowy cichy dysk niż pakowac kase w naprawe starego.


(JNJN) #3

A może wystarczy wyczyścić wentylatory z kurzu.

Osłuchaj czy to na pewno dysk,jeśli to dysk na początek wykonaj defragmentację wszystkich partycji,sprawdź go narzędziami producenta,sprawdź jego temperaturę.


(Grzeg D) #4

http://www.dzikie.net/?art=fan_clean opis czyszczenia wentylatorów ze zdjęciami, krok po kroku


(Michal Kolatek) #5

Rozkręcić bude i odkurzyć kompa można też przy okazji naoliwić wentyle. Podokręcać może się obluzowały, lub przymocować je gumowymi kołkami. Do serwisów nie ma co chodzić, a samemu kupić wentyl i zamątować za montaż wentyla jaśnie państwo zechce tyle co za wentyl.

Kupowałeś obudowe z zasilaczem Tracer?

Jaki to dysk? zrób defragmentacje.