Jak sformatować cały dysk i usunąć patrycje?

Witam,

niedawno zakupiłem netbooka MSI WIND. Zaraz po zakupie zamiast wcześniejszego Windowsa XP Home zainstalowałem Windowsa 7.

Jednak po zainstalowaniu paru programów komputerek jednak trochę zamula i chciałbym wrócić do XP.

Zrobiłem obraz płyty recovery z systemem i potem bootowalnego pendriva przez Ultraiso. Niestety przy bootowaniu z pendriva wyskakuje mi taki komunikat: "Plik INF txtsetup.sif jest uszkodzony lub go nie ma, stan 18. " Myślałem że to problem z pendrivem (mimo ze wczesniej z pena instalowalem Windowsa 7 i poszło bez problemów) i podłączyłem DVD przez kabelek SATA- USB ale mi go w ogóle nie wykrywa. W boot menu próbowałem wszystkich możliwych konfiguracji.

Znalazłem gdzieś informację, że jak będę robił instalkę na pusty dysk to się uda. Teraz dwa pytania:

  1. Czemu tylko na pusty dysk? Zawsze jak instalowałem różnego typu Windowsy to korzystałem z opcji formatowania w instalatorze Windows

  2. Jeśli trzeba jednak na pusty dysk to jak go wyczyścić z danych bez instalatora Windows? Z poziomu systemu Windows mnie nie puści.

Obawiam się, że Windows XP też będzie zamulał. Niby się szybko uruchomi, ale po zalogowaniu trzeba będzie jeszcze poczekać. Chyba że ten komputer ma zaledwie 0,5-1GB RAMu, wtedy XP rzeczywiście może być szybszy.

Może wystarczy zdefragmentować dysk? Albo wyłączyć autostart niektórych progamów? Zależy jaka to wersja Windows7 - te najbardziej wypasione mają m.in. funkcję robienia kopii dokumentów (we właściwościach pliku powinna być zakładka “poprzednie wersje”). Jak po każdym uruchomieniu komputera lub otwarciu dokumentu robi sobie kopie zapasowe, to rzeczywiście może zamulać.

Komputerek ma procesor 1,6 i 2GB ramu. Chwilę korzystałem z XP na nim i widać różnicę ewidentną, przy porównywalnej ilości zainstalowanych programów. Wydaje się jakiś lżejszy i dlatego chciałbym do niego wrócić, myślałem że to będzie prostsze…

ściągnij iso programu GPARTED i zrób bootowalnego pena tak jak miałeś WIN7 na penie to zrób GPARTED. odpal usuń partycje win7 czy to coś co recovery zrobiło. wywal. Jak nie masz nic wiecej jakoś ważnych plików swoich i innych partycji to tak jest opcja NOWA TABLICA PARTYCJI kliknij i teraz spróbuj

instalke winxp. może pomoże nie gwarantuje

Zainstaluj XP i wykonaj optymalizację XP. XP jest szybszy od sevena na słabszym sprzęcie, wbrew zapewnieniom sevenowców :roll:

Jak kolega wyżej - najlepszym do tego typu narzędziem będzie Gparted (ewentualnie :!: możesz sformatować z poziomu instalatora Win7, ale nie wiem, które jest lepsze :wink: )

Gparted zadziałało świetnie i XP fajnie szybko chodzi. Dzięki za linka do optymalizacji na pewno się zapoznam w wolnej chwili.