Jak sformatować dysk "C" (System)?

Nie chce sformatować pisze żebym zamknoł wszystkie okna i narzędzia dyskowe.POMOCY!!

Po opisaniu twojego problemu niebardzo wiem oco Ci chodzi

Opisz dokładnie twój problem:gdzie i jak

Chcesz zrobić format partycji na której masz aktualnie zainstalowany system Windows i potem zainstalować go od nowa. Tak? Jeżeli tak i próbujesz kliknąć prawym klawiszem myszki na partycje systemową i wybrać opcję Formatuj lub np. start => uruchom => cmd => polecenie *format c:* to jest to prawdopodobnie niemożliwe a przynajmniej ja nie spotkałem nikogo komu tak by się udało.

Pomyśl logicznie - próbujesz właśnie sformatować (usunąć) coś z czego korzystasz.

Aby sformatować jakąś partycję (np. tą z systemem) musisz uruchomić komputer z dyskietki startowej, wydać polecenie formatowania i albo uruchomić system z płyty systemu (jeżeli jest botowalna) lub po formacie wydać polecenie przenoszące Cię na plik instalacyjny z płyty.

Na początek poczytaj dokładnie ten temat a potem jak coś zadawaj pytania:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=87114

Daje PPM na Dysk>Formatuj i pisze takie cos.“Nie można sformatować dysku. Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i upewnij sie że w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku”.

Proszę przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź, to dowiesz się dlaczego tak się dzieje i jak należy zrobić aby się udało. Poza tym wyrażaj się konkretniej ponieważ wróżki mają bardzo długi urlop :?

I jeszcze naucz sie instalowac system od nowa :wink: Bo zformatujesz i tyle bedziesz mial z windy

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rmatowanie

A jaki windows chcesz zainstalować?? bo jak Win 98 to to jest mmoje:

XXXXX

Pomagamy na forum a nie na kanałach prywatnych.

Sdar

Jak to XP to poprostu wkładasz płytke podczas startu kompa (przed bootowaniem) jak zacznie bootować (musisz mieć włączone to w BIOS-ie) i wkryje płyte naciskasz dowolny klawisz. Czekasz…później enter, czytasz licencje-zgadzasz się… dalej Cię instalator ciągnie “za uszy”-trudno nie wiedzieć co robić-wszystko pisze :slight_smile: Dochodzisz do momentu wyboru dysku na którym ma być zainstalowany winda. Zaznaczasz dysk na którym masz winde-czyli ten który chcesz formatować i dajesz usuń. Potwierdzasz. Pojawia się obszar nie podzielony na partycje. Tworzysz nową i tam wybierasz żeby się winda instalował. I po formacie…

Dzieki już działa. :mrgreen: