Jak sformatować Dysk?

Witam.

Formata zawsze robiłem prawie, że sam się robił wkładam płytkę z Windowsem i uruchamiam ponownie i leci, a da sie jakoś bez płytki :stuck_out_tongue: >?<

pozdro.

Przez powietrze? :smiley: NIE DA SIĘ! :razz:

=======================

K.

xD ale na 99% da się jakoś z formatować żeby winda nie wgrywać od razu.

przez live cd ubuntu, a dokładnie gparted

Gparted to zrobi

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.3.81

a to sie wypala na cD? i sie rusza z cd? : :slight_smile:

Jakim2400 , jest to program, który uruchamia się jako LiveCD, czyli wkładasz płytkę, restartujesz kompa i powinien się włączyć w/w program.

kurczaki :smiley: ostro a tego no instrukcja jakaś żebym nie zaszalał sam za ostro ?

Zerknij na prezentację :arrow: Linux: Instalacja systemu (nie sugeruj się tytułem)

P.S. Zerknij również do szukajki, gdyż temat ten na forum był już wałkowany wielokrotnie :?

Edit:

Czytaj też porady jaki już otrzymywałeś na forum. Link jaki Ci podałem masz również w innym swoim temacie, a więc mogę przypuszczać, że nawet się z nim nie zapoznałeś. A szkoda ponieważ jest tam pokazane formatowanie za pomocą GParted “krok po kroku” wraz z obrazkami :arrow: twój temat

zapoznaję się z każdą propozycją :stuck_out_tongue: Dzięki wielkie

jeśli to ma być partacja lub dysk na którym nie ma systemu to wystarcz prawym klawiszem na dysk i formatuj

nie chodzi mi o wszystkie dyski na kompie zrobić żeby były zupełnie czyste (sformatowane).

Jeszcze 1 pytanko więc: jak z formatować obydwa dyski (c i D) i sobie wgrać Ubuntu tylko na C.

Wcześniej z Windem nie było problemu wkładam CD i samo leci prawie że. 8)