Jak sformatować i zainstalować starego kompa

Witam!

Wuja sprowadził z Holandii kompa:

Pentium II 266 Mhz

32 MB RAM

dysk 3GB

Był tam zainstalowany Win 98, ale po holendersku, więc nainstalowałem na niego Win 98 ale strasznie wolno chodzi. Chciałbym go sformatować i zainstalować polskiego 98 i tu moje pytanie. Jak się włącza komputer To jest okno powitalne COMPAQ (czy jakoś tak) czyli pewnie będe potrzebował sterowniki do płyty głównej czy się myle?? A może mógłbym przełożyć dysk z tamtego kompa i dołożyć do mojego i wszystko zrobić. Jeżeli tak, to jak bardzo proszę o odpowiedź.

gg: 1144156

Sprawdź np. Everestem jaka tam jest płyta główna,kart grafiki itd.,ściągnij stery i rozpocznij instalację.Zabawa z przekładaniem dysku na 99% zakończy się niepowodzeniem.

no z takimi parametrami to nawet z holandii nie pójdzie szybciej - nie ma cudów.

Ten komputer najwyżej nada sie do czytania poczty, przeglądania internetu. O graniu zapomnij, no chyba że w jakieś bardzooo mało wymagające gry :stuck_out_tongue:

chyba przesadziłeś z tym przeglądaniem internetu :wink: chyba w trybie tekstowym :wink:

Nieno przeglądać internet to sie jeszcze da spokojnie

mam zamiar na nim zainstalować gry w stylu: Mamba, Mario :slight_smile: To jest komp dla dziecka w wieku 5 lat :slight_smile: A nie orientuje się ktoś co by można do niego dokupić?? Pamięc albo coś??

Można dokupić ale raczej sie nieopłaca, przynajmniej moim zdaniem, ale na takie gry raczej wystarczy

Tak właśnie wygląda wzorcowy OT. :?

Oczywiście -> KOSZ