Jak sformatować Partycję C: z plikami?

Witam! Zwracam się do was z pewnym problemem.

Razem z kolegą z jeden dysk podzieliliśmy na partycję C:i D:

Na partycji D: znajduję się system. Natomiast na C: jakieś nieważne pliki które zajmują sporo miejsca.

W zarządzaniu dyskami partycja C: jest podpisana jako System, a D: Rozruch(Co jest dziwne bo system jest na D:). Kiedy klikam na partycję C: i wybieram

Format. System nie może sformatować tego bo jakieś procesy używają tej partycji. Proszę o pomoc, gdyż bardzo chce oczyścić tą partycję.

Odpal komputer z płyty systemowej i wybierz instalację na dysku C: (najlepiej skasuj partycję i utwórz ją od nowa). Po sformatowaniu dysku (czekaj cierpliwie do końca), wyłącz komputer, bo inaczej instalator zacznie kopiować swoje pliki.

Możesz też zaraz po wczytaniu się instalatora wybrać konsolę odzyskiwania (chyba klawisz R, będzie napisane na ekranie), i tam wpisać format c:.

Możesz też skorzystać z program do partycjonowania, np. GParted.

Witaj!

Dopisz kilka informacji np: laptop czy stacjonarny, Formatowałeś z poziomu systemu czy CD botowalnego… ile masz dysków w kompie ???

Pozdrawiam…

Jirachi , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie mam płytki od Windy niestety, więc to nie da rady. Spróbuje użyć tego programu.

Stacjonarny, z partycji C: stary system był usuwany ręcznie.

Uruchom komputer ponownie z włożonym nośnikiem z Windows i ustaw w biosie rozruch z napędu cd/dvd.Następnie instalator w którymś momencie poprosi Cię o naciśnięcie dowolnego klawisza w celu rozruchu z płyty.Potem w instalatorze wybierz opcję nie naprawiaj,sformatuj partycje C:\ oraz D:\ utwórz nowe partycje (najlepiej po równo) wybierz partycje C:\ (żeby na niej się Windows zainstalował) wybierz formatowanie NTFS (nie szybkie) i zainstaluj system na partycji C:.Potem tylko postępujesz wg instalatora.

Nie prosiłem o przeinstalowanie Windowsa tylko o pomoc z formatowaniem jednej partycji. Zresztą napisałem że nie mam płyty od Windy…

Możesz sformatować z poziomu konsoli odzyskiwania, ale skoro nie masz płytki z windowsem to pobierz stąd http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Picasso_SE/ obraz .iso z konsolą i wypal na płytce CD. Następnie odpalasz kompa z niej i czekasz aż się skopiują pliki. Potem wybierasz naprawę z konsoli wciskając R. Pojawi się pytanie o wybór systemu operacyjnego, wklepujesz 1 i klikasz ENTER. Jeśli Cie zapyta o hasło administratora wpisujesz je, jeśli nie ma wciskasz tylko ENTER. Następnie wpisujesz komendę:

format C: /FS:NTFS

Po sformatowaniu wklepujesz EXIT, aby wyjść z konsoli.

Tu masz w razie czego dokładny opis konsoli odzyskiwania http://support.microsoft.com/kb/314058/pl/

Proszę o kontakt na PW.

Czasowo zamykam.