Jak sformatować?

Witam!

Mam proźbę : czy mógłby mi ktoś w przystępny sposób wytłumaczyć jak mogę sformatować dysk?

Próbowałem włączyć normalne formatowanie W opcjach dysku - pokazało że mam coś uruchomione

Próbowałem włączyć przez tryb awaryjny w sposób tak jak wyżej - ten sam błąd

P.S Tylko proszę bez Gparted bo ja tego programu nie rozumiem :stuck_out_tongue:

P.S 2 Bardzo proszę opisać to krok po kroku bo jestem bardzo ciężko rozumny w sprawach komputera :smiley:

ale który dysk chcesz sformatować ???

tam gdzie masz Windowsa czy inny

moze chodzi Ci o przeinstalowanie systemu?

Chciałbym pozbyć się wszystkiego na obu partycjach (tak aby mieć świerzy system) a potem zainstalować windowsa

wkładasz płytkę Windowsa uruchamiasz kompa wciskasz przycisk ( F1 ,2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,8,9 ,10 , 11, 12 coś z tych nie wiem jaką masz płytę główną ) i będzie się robiło tam wszystko pisze jak to zrobić jak sie zainstaluje to formatujesz te ,na których nie ma windowsa oczywiście :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: i to wszystko

Hej,

W linku masz pełną instrukcję - jak krok po kroku postawić nowy system - Formatowanie, partycja i instalacja Windows XP

Pozdrawiam,

Dimatheus

poprawka :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

po zainstalowaniu windowsa formatujesz dyski na których nie ma windowsa oczywiście ( prawy przycisk myszki tam będzie opcja formatuj :stuck_out_tongue: :wink: )

Jednego tylko nie rozumiem - podczas instalacji załużmy że wybieram że windows ma być na C to D partycja zostanie sformatowana ale przecież wychodzi na to że mój stary windows na C nadal tam będzie?

Prawda? Czy się mylę?

A może stary windows usunie się i ustąpi miejsca nowemu? Jak to jest?

Witaj,

To wszystko zależy - jeśli masz jeden system operacyjny, to zapewne jest on zainstalowany na C (jest to najbardziej optymalne rozwiązanie ze względu na najlepszą wydajność dysku w tych obszarach). Wtedy w czasie instalacji wybierasz, że ma instalować na C i instalator zapyta Cię, co zrobić z tą partycją - czy zostawić obecną zawartość bez zmian, czy sformatować. Jeśli sformatujesz, to dysk będzie pusty, a po instalacji będziesz miał tylko tego zainstalowanego Windows’a. Wtedy faktycznie będzie tak, że stary Windows usunie się i ustąpi miejsca nowemu.

A dysk na którym nie ma systemu sformatujesz już w środowisku Windows - zgodnie z informacją, którą podał michalski111.

Pozdrawiam,

Dimatheus