Jak sie chronić przed diodami śmierci x360

(Shiva) #1

Jak w temacie, mam konsole xbox360 i czytałem dużo o 3 diodach śmierci, koszt naprawy to około 200zł ;o tu stawiam pyania:

1. Wgrywałem nowe oprogramowanie i zerwałem plomby, gdybym teraz miał problem z tymi diodami to czy w serwisie naprawili by mi w ramach gwarancji?

2. Jak się mogę uchronić przed tymi 3 diodami?

(Laki000) #2

1) zerwałeś plomby... to mówi samo za siebie - utraciłeś gwarancje, a z oprogramowaniem to nie jestem pewien chyba można aktualizować na oficjalne.

(Shiva) #3

A czy chłodzenie w tej aukcji pomaga bardzo?

http://www.allegro.pl/item397017457_prz ... slask.html

(Mateusz 931) #4

Może trafisz na egzemplarz który nie będzie wadliwy, nie przegrzewaj konsoli, czyść ją często, nie kładź np. pomiędzy dwoma ściankami, nie graj po 15h dziennie.

(klopas) #5

można zrobić coś takiego że nie wyskoczą ci te diody... płacisz 50zł... no chyba że wolisz zaoszczędzić i płacić 200zł za naprawę :wink:

(Shiva) #6

Jak to zrobić?

(klopas) #7

na allegro kiedyś to robili ale możesz poszukać w mieście sklepu konsolowego :wink:

(Shiva) #8

To jest to chłodzenie stąd? http://www.allegro.pl/item397017457_prz ... slask.html ?

Pomaga one?

(klopas) #9

chłodzenie nawet ja potrafię zrobić :stuck_out_tongue: to jest bardzo proste... wystarczy mieć coś do wycięcia otworu na wentylator :wink: no i kupić paste mx-2 i usunąć starą i nałożyć nową :wink:

chodzi mi tylko o to:

na podzespoły wydasz jakieś 30zł i wystarczy trochę pogrzebać :wink: jeśli się nie znasz to lepiej daj komuś kto się zna :stuck_out_tongue:

(Shiva) #10

No, ale czy to dużo pomaga? :]

(Mateusz 931) #11

No poprawia chłodzenie Xbox'a.

Masz w ogóle falcona ? Wersja 65nm z 175w zasilaczem ?

(Shiva) #12

Yyy mów do mnie dalej, a jak to mam sprawdzić? Btw na zasilaczu mi się ciągle świeci pomarańczowa lampka (i chyba zawsze tak było) czy tak powinno być?

(klopas) #13

popatrz na pudełko, na jakiejś naklejce pisze jaki ma zasilacz...

(Shiva) #14

To akurat pisze na zasilaczu, że jest 175W

Nie wiem czy to coś pomoże ale xbox'a kupiłem w połowie maja. Wersja Arcade

(Mateusz 931) #15

jak wersja arcade to na pewno masz falcon'a więc jest ok , mniejsze ryzyko RRoD

(Cekol1) #16

poprawka -prawie żadne ryzyko że pojawi ci sie RROD

sam posiadam już troche czasu ARCADE i jest dość ostro katowana a po RROD ani śladu ,

pozatym śledze pare for o x360 i nikt jak dotąd nie chwalil się żeby w ARCADE pojawilo mu się RROD :stuck_out_tongue:

(Shiva) #17

A jak mam się upewnić, że na 100% w moim arcade jest falcon 65nm

(Mateusz 931) #18

Każda Arcade ma Falcona ;p

(Shiva) #19

faifgbaufvaufva świetne mam przeczucie =/ wczoraj grałem zaledwie 30min i poszedłem spać, teraz chce włączyć xbox i witają mnie 3 czerwone migające diody =_= coś ten falcon się nie sprawdził...

PS. Przed chwilą udało mi się uruchomić xbox'a po kilkunastu próbach i śmiga, ale co jest grane?

(klopas) #20

jakiś błąd wywalił... może masz go postawiotego na słońcu albo masz ogrzewanie na fulla włączone :stuck_out_tongue:

ja tam bym się nie przejmował i grał dalej :stuck_out_tongue: przecież masz chyba gwarancję no nie?