Jak sie chronić przed diodami śmierci x360

Jak w temacie, mam konsole xbox360 i czytałem dużo o 3 diodach śmierci, koszt naprawy to około 200zł ;o tu stawiam pyania:

  1. Wgrywałem nowe oprogramowanie i zerwałem plomby, gdybym teraz miał problem z tymi diodami to czy w serwisie naprawili by mi w ramach gwarancji?

  2. Jak się mogę uchronić przed tymi 3 diodami?

  1. zerwałeś plomby… to mówi samo za siebie - utraciłeś gwarancje, a z oprogramowaniem to nie jestem pewien chyba można aktualizować na oficjalne.

A czy chłodzenie w tej aukcji pomaga bardzo?

http://www.allegro.pl/item397017457_prz … slask.html

Może trafisz na egzemplarz który nie będzie wadliwy, nie przegrzewaj konsoli, czyść ją często, nie kładź np. pomiędzy dwoma ściankami, nie graj po 15h dziennie.

można zrobić coś takiego że nie wyskoczą ci te diody… płacisz 50zł… no chyba że wolisz zaoszczędzić i płacić 200zł za naprawę :wink:

Jak to zrobić?

na allegro kiedyś to robili ale możesz poszukać w mieście sklepu konsolowego :wink:

To jest to chłodzenie stąd? http://www.allegro.pl/item397017457_prz … slask.html ?

Pomaga one?

chłodzenie nawet ja potrafię zrobić :stuck_out_tongue: to jest bardzo proste… wystarczy mieć coś do wycięcia otworu na wentylator :wink: no i kupić paste mx-2 i usunąć starą i nałożyć nową :wink:

chodzi mi tylko o to:

na podzespoły wydasz jakieś 30zł i wystarczy trochę pogrzebać :wink: jeśli się nie znasz to lepiej daj komuś kto się zna :stuck_out_tongue:

No, ale czy to dużo pomaga? :]

No poprawia chłodzenie Xbox’a.

Masz w ogóle falcona ? Wersja 65nm z 175w zasilaczem ?

Yyy mów do mnie dalej, a jak to mam sprawdzić? Btw na zasilaczu mi się ciągle świeci pomarańczowa lampka (i chyba zawsze tak było) czy tak powinno być?

popatrz na pudełko, na jakiejś naklejce pisze jaki ma zasilacz…

To akurat pisze na zasilaczu, że jest 175W

Nie wiem czy to coś pomoże ale xbox’a kupiłem w połowie maja. Wersja Arcade

jak wersja arcade to na pewno masz falcon’a więc jest ok , mniejsze ryzyko RRoD

poprawka -prawie żadne ryzyko że pojawi ci sie RROD

sam posiadam już troche czasu ARCADE i jest dość ostro katowana a po RROD ani śladu ,

pozatym śledze pare for o x360 i nikt jak dotąd nie chwalil się żeby w ARCADE pojawilo mu się RROD :stuck_out_tongue:

A jak mam się upewnić, że na 100% w moim arcade jest falcon 65nm

Każda Arcade ma Falcona ;p

faifgbaufvaufva świetne mam przeczucie =/ wczoraj grałem zaledwie 30min i poszedłem spać, teraz chce włączyć xbox i witają mnie 3 czerwone migające diody =_= coś ten falcon się nie sprawdził…

PS. Przed chwilą udało mi się uruchomić xbox’a po kilkunastu próbach i śmiga, ale co jest grane?

jakiś błąd wywalił… może masz go postawiotego na słońcu albo masz ogrzewanie na fulla włączone :stuck_out_tongue:

ja tam bym się nie przejmował i grał dalej :stuck_out_tongue: przecież masz chyba gwarancję no nie?