Jak się ma cena/ wydajność do grafiki GTX 260 Core 216 EVGA

Planuję drobne zakupy. Czas wymienić wysłużoną 8800GT na coś lepszego. Na oku mam właśnie GTX 260 Core 216 EVGA 896MB Będzie ona współpracowała z E7400 na razie na opcjonalnym zegarze, czyli 2,8 GHz. Jak taki duet się będzie spisywał? :smiley:

Spisywać się będzie przyzwoicie w grach dobrze zoptymalizowanych. Do 100-150FPS pograsz w każdą grę. Jakbyś chciał np. stałe 250FPS to musisz kręcić procesor (tak przynajmniej jest w COD4). W ogóle podkręcenie tego procesora bardzo dużo daje w nowszych tytułach :slight_smile:

i po kiego czorta ci te 250 fps? ludzkie oko zazwyczaj przestaje widzieć różnicę powyżej 30-35fps, czasem powyżej 50. Poza tym 99,9% monitorów oferuje odświeżanie na poziomie 60Hz czyli 60 klatek na sekundę.

Wiecie podstawki wymieniał nie będę, bo mi się nie opłaca. Wiem jednak, że kwiecień-maj kupuję Quada Q9550. Jakoś trzeba udoskonalić powolutku sprzęt. Czyli ogólnie karta dobra? :smiley:

[OT on}250fps potrzebuję do tego aby bronie szybciej się przeładowały i strzelały, a żołnierz szybciej biegał. Przy 60FPS dostaniesz baty od każdego gracza. Na stałych 250FPS (niestety nie mam tyle na GTS250) można robić cuda. [/OT off]

W sumie na GTS250 można wyciągnąć dużą liczbę FPS (wspomniane 250). Niestety jest do tego potrzebny jakikolwiek Quad / i5. Taki Q9550 będzie świetny do grania.

Grafika genialna. Firma też rewelacja. Wszystkie gry na max. detale. Na razie procesor podkręcony do 3.6 GHz także wyrabia. Nie będę jednak kupował tego Quada gdyż wolę dołożyć i zakupić i7. Tylko jeszcze zostaje socket. 1366 czy 1156. Do kwietnia się wyjaśni co jest bardziej opłacalne. Mam nadzieję :smiley: