Jak się ma cena/ wydajność do grafiki GTX 260 Core 216 EVGA

(Attack89) #1

Planuję drobne zakupy. Czas wymienić wysłużoną 8800GT na coś lepszego. Na oku mam właśnie GTX 260 Core 216 EVGA 896MB Będzie ona współpracowała z E7400 na razie na opcjonalnym zegarze, czyli 2,8 GHz. Jak taki duet się będzie spisywał? :smiley:

(Marekglapa) #2

Spisywać się będzie przyzwoicie w grach dobrze zoptymalizowanych. Do 100-150FPS pograsz w każdą grę. Jakbyś chciał np. stałe 250FPS to musisz kręcić procesor (tak przynajmniej jest w COD4). W ogóle podkręcenie tego procesora bardzo dużo daje w nowszych tytułach :slight_smile:

(Przemekbaranowski) #3

i po kiego czorta ci te 250 fps? ludzkie oko zazwyczaj przestaje widzieć różnicę powyżej 30-35fps, czasem powyżej 50. Poza tym 99,9% monitorów oferuje odświeżanie na poziomie 60Hz czyli 60 klatek na sekundę.

(Attack89) #4

Wiecie podstawki wymieniał nie będę, bo mi się nie opłaca. Wiem jednak, że kwiecień-maj kupuję Quada Q9550. Jakoś trzeba udoskonalić powolutku sprzęt. Czyli ogólnie karta dobra? :smiley:

(Marekglapa) #5

[OT on}250fps potrzebuję do tego aby bronie szybciej się przeładowały i strzelały, a żołnierz szybciej biegał. Przy 60FPS dostaniesz baty od każdego gracza. Na stałych 250FPS (niestety nie mam tyle na GTS250) można robić cuda. [/OT off]

W sumie na GTS250 można wyciągnąć dużą liczbę FPS (wspomniane 250). Niestety jest do tego potrzebny jakikolwiek Quad / i5. Taki Q9550 będzie świetny do grania.

(Attack89) #6

Grafika genialna. Firma też rewelacja. Wszystkie gry na max. detale. Na razie procesor podkręcony do 3.6 GHz także wyrabia. Nie będę jednak kupował tego Quada gdyż wolę dołożyć i zakupić i7. Tylko jeszcze zostaje socket. 1366 czy 1156. Do kwietnia się wyjaśni co jest bardziej opłacalne. Mam nadzieję :smiley: