Jak sie wypala plyty w Nero

pierwszy raz sie za to zabieram i nie wiem jaka opcje wcisnac zeby wypalic plyt ew nero 7 :> jest tyle zakladek tyle polecen tak samo brzmiacych…

Mam plyte dvd-rw 1-4x 4,76GB/ 120 i chcialbym cos wypalic zeby zobaczyc czy dziala mi nowy naped i plyta czy dobrze wypala.

Z paska szybkiego uruchamiania, kliknij ikonkę Nero Start Smart. W nowym okienku, wybierz Ulubione (gwiazdka u góry), a tam opcję Utwórz dysk DVD z danymi. Otworzy się nowe okno. Na środku będzie okno widoku dodanych plików (teraz puste). Kliknij przycisk dodaj i wybierz pliki do nagrania. Teraz klikasz przycisk Dalej. Możesz nadać nazwę dla płyty. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Nagraj. Czekasz, aż program poinformuje Ciebie o zakończeniu nagrywania.

Proponuję Ci serwis www.cdrinfo.pl Znajdziesz tam wiele tematów o nagrywaniu.

jeszcze jedno pytanie jak mam sprawdzic czy moj naped moze wypalac plyty DVD?

Ściągnij program Nero InfoTool. Program ten pokaże co możesz nagrywać (zakładka napęd).

Nero posiada narzędzie Infotool - tam możesz sprawdzić jakie płyty może nagrywać twoja nagrywarka

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona “Magazyn”, ikona “Napędy dysków optycznych”, z pozycji “Opis urządzenia” spisz pełną nazwę nagrywarki i podaj ją tutaj.

A masz nagrywarkę obsługującą LightScribe ?