Jak się zabezpieczyć?

Witajm serdecznie wszystkich! Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabezpieczyć przed atakami z sieci. Włamał się do mojego komputera ktoś z mojej sieci Norton Internet Sec. pokazał komunikat o próbie włamania po czym za 2 minuty nie miałem Windowsa :frowning:

Wszcześniej dostałem stronę z adresem ftp coś jak 80.43.94… i jakoś windows dziwnie się na tej stronie zachowywał, czy mogła mi wtedy jakaś osoba wprowadzić do kompa szpiegowski program? jak się przed tym bronić?

Bardzo proszę o pomoc, jestem w tej dziedzinie żółtodziobem więc sam sobie nie poradzę… marcin

Nie wchodzić w miejsca, w których nie wiemy co się może czaić :wink:

Co to znaczy

:?:

Heh…

Format dysku, wgrywasz Win XP, Service Pack 2 i wszystkie poprawki oraz sterowniki. Następnie wgrywasz jakiś program antyvirusowy, Microsoft AntiSpyware, Spybot’a, PestPatrol’a i Ad-aware.

Polecam również wgrac Harden-it, GFI LANguard Network Security Scanner 6.0, Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0.

dziękuję bardzo za pomoc!

a to że za 2 minuty nie miałem windowasa, znaczy dosłownie wyświetlił mi się napis brak systemu operacyjnego

:expressionless: tyle aplikacji ile podałeś może być zbyt duża jeżeli dany user posiada słabszy sprzęt :roll:

interesujące :expressionless:

pulpit pokazał informacją takową czy komunikat dosłowny z błędem się pokazał?

i kiedy ostatnio skanowałeś system w takim przypadku? zapewne wina wirusa.