Jak skonfigurować Łączność w K300i w PLUSIE?


(natus08) #1

Witam,

co mam wpisać w tej głupiej konfiguracji łączności zeby mi działał net dobrze ?? i zebym dużo nie płacił ? Mam aktywną usługę GPRS/MMS a włączony jest WAP :expressionless: i bóle kasy równo :expressionless: Jak to zmienić bo co zmienie to mi nie działa. I za 5 min gg w komórce przez to zapłaciłem 2 zł :expressionless:


(SOGA) #2

W plusie nie da sie płacić "tanio" za neta. Chyba że wykupisz jakiś pakiet czy coś.

A jak chcesz to skonfigurowac to wchodzisz na strone Plusa i wysylasz sobie konfiguracje za free do czego chcesz :slight_smile:


(Por7ag3n) #3

No więc tak .. jak kolega wyżej napisał .. nie da sie płacić w plusie tanio za neta .. zbyt tanio .. ale istnieje alternatywa .. możesz kupić karte iplus [karta Plus GSM, więc z simlockiem nie ma problemu], służącą do internetu, kosztuje Ona 20zł [30zł] :roll: i w niej 100kb danych kosztuje 6gr ... działałem pewien czas w ten sposób .. to jest zwyczajny pre-paid.

A co do konfiguracji .. masz stronke .. KLIK KLIK i tutaj wysyłasz ustawienia na swój telefon.

Druga sprawa .. wysyłasz te ustawienia i One Ci sie zapisują w telefonie na danej pozycji, nie pamiętam dokładnie, ale chyba sie to ID nazywa. Gdy instalujesz sterowniki do telefonu to w konfiguracji wybierasz, do którego ID ma sie odnosić .. tzn ..

Jeżeli przysłane ustawienia plusa masz zapisane na pozycji 4 w telefonie to tam także wpisujesz Id#4 ... żeby z nich korzystało. Wtedy masz zaznaczoną pakietową transmisje danych GPRS i płacisz za 100kb a nie za czas.

Ja ustawiałem też to tak, jakby w połączeniu sieciowym, gdzie tworzyłem nowe połaczenie i konfigurowałem je tak, by wyglądało jak na obrazku ..

polaczenie.JPG

Gdzie u góry miałeś nazwe telefonu .. a *99*03# ... 99 to numer plusa .. a 03 to miejsce Twoich ustawień.

Mam nadzieje, że sie połapiesz, powodzenia. Najwyżej pytaj. :slight_smile:


(natus08) #4

wiecie co ? wchodziłem na tą stronę i jak ściągnąłem to, to płaciłem drożej jeszcze. Zmieniłem coś i trochę mniej mam. A z Tymi ID to w ogóle nie rozumiem :stuck_out_tongue: hihi

Jest jakiś tutorial hihi :stuck_out_tongue: albo jakoś jaśniej i prosciej bo ja laik jestem :stuck_out_tongue:

EDIT:

słuchajcie, a jak w profilu internetowym wybrałem MMS_GPRS i tam wybrałem tryb http zamiast wap to będzie dobrze ??


(Por7ag3n) #5

To jeszcze raz. :slight_smile:

1. Wysyłasz taką konfiguracje do telefonu:

okienko.JPG

2. Przychodzi Ci sms z ustawieniami .. zapisujesz Go w telefonie, nie pamiętam, czy można zmienić nazwe czy nie, ale w każdym razie zapamiętaj które to ustawienia.

3. Instalujesz sterowniki do modemu w telefonie.

4. Odpalasz nowe połączenie w " Połączeniach sieciowych " i konfigurujesz neta tak jak połączenie modemowe, wybierając za modem swój telefon, jako numer telefonu wpisujesz *99*XX

XX - chodzi o ustawienia "internet_GPRS" które znajdziesz w menu "komunikacja" w swoim telefonie. Szukasz tego podmenu, gdzie są wypisane te profile i patrzysz, na której pozycji w tym menu znajduje sie tytuł "internet_GPRS" .. załóżmy, że jest to pozycja 2 .. więc uzupełniasz to do tego numeru w sposób : *99*02# ..

Dajesz podczas konfiguracji połączenia sieciowego masz do wpisania "nazwa użytkownika " i "hasło", ale pozostawiasz te pola niewypełnione i klikasz dalej, aż zakończysz prace kreatora.

Klikasz w ikonke powstałego połączenia i odpalasz internet. Ja tak to widze, powinno działać.


(natus08) #6

spoko coś ustawiłem :smiley: sam nie wiem co :smiley: i narazie stan konta nie zmienił się :stuck_out_tongue:

Jutro napisze czy działa

EDIT: zmieniłem ale jednak trochę kasy mi schodzi. Chyba kupie tego iPlus'a


(Por7ag3n) #7

Normalnie w plusie masz 61gr/100kB ... w iPlus masz 6gr/100kB ... :slight_smile: