Jak skonfigurować OPENVPN

(Serion94) #1

Witam. Dowiedziałem się, że dzięki temu programowi będą mogli z moim serwer połączyć się ludzie ( tak mam wew. IP ) . Mam problem z jego skonfigurowaniem. Pobieram tego openvpn-2.0.9-install.exe ale po jego zainstalowaniu nie ma ikonki EXE. Za to pojawia się nowe "Połączenie lokalne 2". Po zainstalowaniu nie wiem co dalej mam robić.

-- Dodane 29.01.2009 (Cz) 19:34 --

Pomoże ktoś?? To dla mnie jest ważne.

(Chosen) #2

OpenVPN to wirtualna sieć jak Hamachi -jeśli wiesz o co chodzi...

w poprzednim Twoim wątku pisałeś że chciałbyś znaleźć hosta do Twej gry niestety jak już tam pisali owe hosty będą płatne...

jedynym rozwiązaniem jest np owy OpenVPN lub hamachi z czego hamachi będzie dla Ciebie łatwiejszy lepszym rozwiązaniem... lecz jeszcze lepszym będzie po prostu jakaś darmowa domena np. www.dyndns.com lun www.no-ip.pl / www.no-ip.pl

dzięki temu otrzymasz domenę taki ala stałe ip(ale zamiast cyfr nazwa) i wtedy będą mogli łączyć się do Twego serwa/gry inne osoby bez potrzeby instalowania u nich dodatkowych programów...

możesz także na swym kompie za hostować stronę internetowa np. dzięki xampp -(http://www.apachefriends.org/en/xampp.html)

tylko pamiętaj ze każde z tych rozwiązań czy hamachi,OpenVPN czy domena nie będzie działać (nie będzie możliwości połączenia się do "Ciebie") jeśli będziesz mieć włączony komputer

pozdrawiam

(Serion94) #3

Ja mam wew ip stałe, nie zmienne więc strony chyba odpadają. Jak byś mógł to napisz to bardziej poradnikowo.

(Chosen) #4

to tym bardziej nic Ci nie potzrebne jeśli chcesz miec włąsna strone interetowa to tak jak pisałem sciagnij Xampp

a za łaczenie sie do tej strony bedzie Twoje ip chodz bardziej elegancko by wygladało np. www.mojanazwagry.ath.cx itp niz 123.12.43.12 wiec tu domenka ;D

może zacznijmy od tego jaka gre chce uruchomic...

i po2 w grze powinno byc mozliwosc ustawienia ip servera czyli Twoje ip i to starcza...

oczywiscie do działania wiekszosci gier potrzebna jest baza danych np. SQL ale to chyba wiesz...

jak chec mozemy pogadac na gagu lub messenger niz meczyc sie na forum postami...

odezwij sie na PW jak coś