Jak skonfigurować połączenie internetowe

witam,

przyniosłem teraz do swojego domu laptop kolegi i nie mogę połączyć się z internetem mam połączenie stałe z kablówki przez modem i nie wiem jak to ustawić dodam że mam płytke ze sterami do tego modemu ale kiedy już ustawie typ modemu i klikam połącz pisze brak połączenia niewiem jak to ustawić może gdzieś w ustawieniach sam już niewiem ,proszę o pomoc,z góry dzięki

kablówka? musisz znać adres IP i preferowany serwer DNS (tak to sie nazywa w windzie w XP w panel sterowania>połączenia sieciowe>(nazwa połączenia)(kliknij na nie prawym przyciskiem, dej właściwości, zaznacz protokół internetowy, dej właściwości i zakładka ogólne tam bedziesz miał wszystko napisane adresy itp.

Tak zrobiłem ale niema tam adresów są tylko puste pola i zaznaczone uzyskaj adres automatycznie,znam swój ip tylko że nie znam tego DNS nie może być sam ip?

Załużmy że podłączyłęś do stacjonarnego PC laptopa kablem “zcrossowanym” teraz na stacjonarnym.

Tworzysz połączenie lokalne. Wpisujesz adres nierutowalny czyli:

192.168.0.1 maska taką jaką masz w połączeniu sieciowym, i wszystko pozostałe tak samo.

W laptopie natomiast tworzysz tak samo połączenie lokalne z tym że adres inny np 192.168.0.2 wszystko to co w stacjonarnym tak samo za wyjątkiem adresu bramy. Bo wpisujesz jako bramę adres pierwszego czyli 192.168.0.1

Teraz żeby mogło być nawiązane połączenie z netem na laptopie musisz udostępnić połączenie na stacjonarnym PC. Nie zapomnij o wpisaniu adresu proxy na laptopie żeby otwierały się strony WWW

samo ip Ci nic nie da. musisz skontaktować się z administratorem sieci

lol czy ty wiesz co to jest adres nierutowalny?

Sylwan znalazłem wszystkie te dane ip,maska podsieci,bramae domyślną,serwery dns,serwery dhcp,tylko powiedz jak możesz gdzie mam to wpisać i jak to zrobić bo wpisuje te dane w połączenie,i nic to nie daje ■■■■■■■,co za ■■■■,już mi nerwy na to puszczają

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

no jak to gdzie w protokole TCP/IP :roll: