Jak skonfigurować sieć domową [wifi i kabel przez router]

Mam modem linsys i nie wiem jak zrobić sieć aby można było sobie udostępnić drukarkę i pliki. Do routera podpięty komp kable a laptop przez wifi. Gdyby były 2 na wifi albo 2 na kabel podpięte do routera to bym dał rade, a tak to nie wiem.

przeciez to tak samo jak przez kabel drukarke udostapneiasz na stacjonarnym (musi byc wlaczony aby drukowac cos z laptopa) a pliki to w walsciwosciach folderu udostepniasz (lub cale dyski udostepanisz ja mam tak zrobione bo mi jest wygodnie jak siostra z lapotpem przyjedzie i cos musze ze woje przejac) i potem odpalasz “start > uruchum” i tam wpisujesz IP sasiada czyli sprawdzasz ip na kompie przez kabel “start> uruchom> cmd” i piszesz ipconfig i tam bedziesz mial :slight_smile:

pozdrawiam Kamil

w ipconfig pokazuje mi maske i IP routera tylko, a kompy się nie widzą (chociaż dzięki dhcp mają neta)

shujitsu , komputery mają ustawioną tą samą grupę roboczą? Zobacz czy we właściwościach połączenia sieciowego masz włączony NetBIOS.

gdzie ten net bios i jak sprawdzić jaka grupa robocza??

Grupa robocza ta sama a oco chodzi z tym netbiosem nie wiem.

shujitsu , właściwości połączenia lokalnego > właściwości protokołu TCP/IP > Przycisk Zaawansowane > Zakładka WINS i zobacz czy masz włączony NetBIOS.

problem rozwiązany, firewall na kompie zatrzymał to, teraz można wykasować, jak już mam router