Jak skonfigurować xorg w Ubuntu

Mam problem, bo dziś przypadkowo coś zmieniłem w pliku /etc/x11/xorg.conf i teraz nie wiem jak go dobrze skonfigurować, bo przy uruchamianiu systemu ubuntu się sypie i żąda skonfigurowanie xorg, ale ja nie wiem jak to zrobić więc proszę o pomoc, z góry dziękuje :slight_smile:

Uruchom z płyty CD Ubuntu_Live i skopiuj lub wyślij ten plik xorg.conf na konto e-mail lub dyskietkę czy pendrive, a potem uruchom system Ubuntu z twardego dysku podmień plik xorg.conf poleceniem “sudo nautilus” i reset systemu i sprawa załatwiona. :stuck_out_tongue:

a jeszcze prościej.

Wydaj polecenie:

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
-phigh

a za co odpowiada ten parametr? bo ja to robie bez tego zawsze jak mi sie sypna X-sy i jest ok.

knapik

Z tym parametrem nie zadaje żadnych pytań :smiley:

Jeśli znajdzie w folderz X11 jakieś starsze wersje xorga (np xorg.conf.1234020205 to robi zastępowanie.

Dzięki za pomoc, już sobie z tym kłopotem poradziłem, wystarczyło podmienić pliki w Live_CD_ubuntu :smiley:

Boże co za idiotyczna metoda dla niedorozwinietych :smiley: bez obrazy oczywiscie.

Na przyszłość stosuj się do metody którą podaj wyżej matit , zawsze jak si się sypną X-sy.

Tosz co ty chcesz ja ubuntu mam dopiero od 3 dni, i nie mam doświadczania w linuxie.

No właśnie. Nie warto uczyć się na początku rzeczy błędnych. Jak już się uczysz, to rób to dobrze :wink: