Jak skopiować obrazek do poczty on-line?

(martz) #1

pytanie, jak w tytule, obrazek mam na pulpicie otwieram go i kopiuję do schowka w różnych programach ma rozszerzenie jpeg. Chcę go przesłać ale NIE ZAŁĄCZNIKIEM (z tym nie ma problemu) a wiadomością mailową jako treść ale właśnie tam nie mam go jak wstawić-funkcja ta nie jest w oknie nowej wiadomości aktywna.

Moja wysłana wiadomość (z załącznikiem) dociera do odbiorcy w postaci sms-a na komórkę (w plusie) i z tym nie ma problemu, wpisana przezemnie treść jest odczytywana, natomiast załącznika (może z racji starszego modelu komórki) odbiorca otworzyć nie może. Więc może obrazek wklejony jako treść wiadomości bedzie widoczny u odbiorcy na jego komórce?

(niezDarek) #2

jaka to poczta online, masz jakiegoś klienta pocztowego na komputerze ??

najłatwiej skorzystać z klienta pocztowego na kompie i dodać obrazek jako tło,

IMO jeśli treść dociera jako sms, nie ma technicznej możliwości by dotarł obrazek w tle xD chyba że MMS'a miałby dostać odbiorca

(martz) #3

chciałem to zrobić bez klienta pocztowego czyli przy użyciu poczty/-t (z różnych portali-wszędzie ten sam żaden efekt) ale jeśli nie ma innej możliwości to coś zainstaluje a może jest możliwość wysłania bezpłatnego MMS-a z sieci podobnie jak z bramek wysyła się SMS-y ?

(dmag) #4

Rozumiem, że chcesz wysłać z internetu jakiś obrazek osobie, która ma go zobaczyć w telefonie komórkowym? Nie wiem, jak to jest z darmowymi bramkami MMS, ale jeśli odbiorca dysponuje telefonem, który takiego MMS-a odczyta, to prawdopodobnie ma także przeglądarkę internetową - wówczas radziłbym taki sposób: zamieścić obrazek, najlepiej w niewielkiej rozdzielczości (byle był czytelny), w serwisie typu ImageShack.us, a następnie wysłać tej osobie SMS-em link do tego pliku. Wtedy wejdzie pod adres z obrazkiem przez przeglądarkę w telefonie i zobaczy go, co jednak może wiązać się z pewnym kosztem (w zależności od taryfy i rozmiaru pliku) transmisji danych.