Jak skopiować oprogramowanie Acera Aspire 5737Z

(system) #1

Niedawno kupiłam laptopa i zaniedługo chciałabym zmienić system. Wiem, że jest tam gdzieś jakaś ukryta partycja z oprogramowaniem i tutaj mam pytanie - jak tą partycję odnaleźć i zgrać to na płytki? Nie dostałam przy zakupie żadnych płytek do karty graficznej, płyty głównej itp. zatem chciałabym mieć jakies sterowniki do sprzętu. Szukałam już na stronie producenta acera, ale nie widziałam nigdzie żadnych. Nie chodzi mi o opcje eRecovery, bo ta mnie niezbyt interesuje. Po prostu potrzebuje to oprogramowanie mieć na płytkach, ew. instalkę Visty, którą mam wraz z laptopem. Jak się do tego zabrać?

(MarS) #2

Tylko przez Acer Erecovery. Inaczej się nie da

(CzajAn) #3

A ja znalazłem:

http://www.acer.pl/acer/service.do?Lang ... 3843408907

W oknie 'Select produkt family' zaznacz Notebook a dalej rozpoznasz to co potrzebne.

Obrazu płyty instalacyjnej visty nie pobierzesz z legalnego źródła, chyba że masz subskrypcję MSDN.

(system) #4

No widzisz, a mnie się na tej stronie acera nie udało znaleźć. Dziekuje. W sklepie powiedziano mi, że obraz/instalkę visty mam na dysku gdzies i wystarczy to zgrac na plytke. Ale gdzie to nie wiem.

(Wojteko10) #5

Masz to na ukrytej partycji, którą z poziomu Windows widzisz, tylko przez Panel Sterowania, więc w sklepie nie kłamali :slight_smile:

(MarS) #6

Jakby wystarczyło zgrać partycję na płytkę to by żaden producent nie tworzył odpowiednich programów do Recovery. Nie zaglądaj już więcej do tego sklepu bo sobie napytasz biedy :slight_smile:

(system) #7

Nie zaglądam, kupowałam w MediaMarkt. W panelu sterowania nie widze żadnej partycji.

(Wojteko10) #8

Patrzyłeś w Panel sterowania/ System i zabezpieczenia/ Narzędzia administracyjne/ Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego.

(system) #9

Ale po co mam formatować i tworzyc na nowo partycje? Mnie wystarczy zgrać sterowniki i ew. obraz visty o ile mam go gdzies na tej ukrytej partycji.

(CzajAn) #10

wojteko10 chcesz powiedzieć, że tam się znajduje czysty obraz visty w tej samej wersji jaką otrzymują subsrybenci MSDN? Bez tych "fantastycznych" i "koniecznie potrzebnych" programów dołączanych przez acer? I że można go nagrać przez panel sterowania? Bo jeśli chodzi Ci o obraz o którym mówili w sklepie to można go nagrać za pomocą emprovering technology a przecież Karolinah dała jasno do zrozumienia że nie jest zainteresowana tym wynalazkiem !!

Jeśli obraz o którym piszesz to to samo co na MSDN to napisz proszę więcej szczegółów bo to może być całkiem istotna wiedza której mało kto jest tu świadom.

(system) #11

Też jestem ciekawa, gdzie się ten obraz znajduje i czy dałoby radę zgrać go normalnie przez program do nagrywania cd. Bo sterowniki już w sieci mam, to sobie je kiedyś dociągnę.

(Wojteko10) #12

Raczej nie ma możlwiwośći nagrania, bez "prezentów" od Acera

(system) #13

No ja chcę jak w temacie i vistę i "prezenty" (czyt. oprogramowanie)

(Wojteko10) #14

ale prezentów nie wybierzesz które mają byc zainstalowane, tylko wszystko na raz się zainstaluje :frowning:

(CzajAn) #15

W takim razie najłatwiej będzie użyć programu eRecovery Management. Szukaj tam takich opcji jak 'Backup'(kopia) oraz 'Create factory default disc' (Utwórz płyty odzyskiwania ustawień fabrycznych)

Jednak dokładnie jak mówi wojteko10 instalując system z tych płyt wszystkie fantastyczne dodatki acera zostaną zainstalowane tak jak przy pierwszym uruchomieniu, zatem wskazane przez mnie sterowniki również nie będą potrzebne.

(system) #16

Ten backup próbowałam, ale przez pół godziny wskazywał 0% i nic kompletnie się nie robiło :confused: Zatem chyba pozostanie inna kopia visty + te pobrane z ftp sterowniki.