Jak skopiować pliki z jednego dysku i komputera na drugi?

Witam, potrzebuję, skopiować/ przenieść pliki z jednego dysku/ komputera na drugi. Tylko problem jest w tym, że: po pierwsze, na obu dyskach jest zainstalowany system, i są to inne komputery i podzespoły, czyli i sterowniki inne, ale dyski oba na ata. Na obu jest system. I jak i co zrobić, poustawiać w bosie w jaki sposób przenieś pliki? By nic nie uległo awarii w komputerze lub systemie. I oba dyski są podzielone na 3 patrycje C,D,E. Napiszcie krok po kroku co i jak to zrobić.

Wiem, że mogę też nagrać na płytę dvd, ale za dużo roboty, i sporo płyt się zmarnuję i czasu. Więc to odpada.

Musisz pomiędzy kompami zrobić sieć i już.

Zazwyczaj każdy komputer ma system .

Możesz użyć czytnik z kartą pamięci albo pendriva .

wystarczy chyba tylko wyciągnąć dysk z jednego komputera zamontować w drugim, odpalić kompa, odpalasz system i z poziomu systemu operacyjnego kopiujesz normalnie pliki jak z partycji na partycje, ale lepiej zrobić jest mała sieć

Nie mam czasu na robienie sieci, nie mam pendraiva, ani żadnej karty pamięci. Chcę z dysku na dysk. Jak to zrobić? I poustawiać w biosie. Obojętnie potem który system odpalę? Bo pewnie będę miał dwa do wyboru.

To podłączasz drugi dysk jako Slave (te zworki) i kopiujesz.

A pisać na forum to masz czas , myślisz że wszystko za ciebie zrobią ?

Pendriva możesz pożyczyć albo kupić .

śmieszny jesteś. Zobacz o której napisałem posta i dopiero odpowiedziałem, i nie mam czasu pisać, bo jak bym miał, to bym pisał głupoty i bez sensowne porady jak Ty.

Napisałem jasno w pierwszym poście, chce z dysku na dysk, jak podłączyć i ustawić. W żaden inny sposób, gdybym chciał inaczej to bym napisał w jakie sposoby, sposób chce lub, że są różne możliwości, a ja chce z dysku na dysk! Podłączyć je.

Ta… przyjdziesz, przyjdą i zrobią.

Bez komentarza. Bo zaraz pożyczą, albo nie mam na co kasy wydać, tylko pendraiva. Skończ…

A po za tym to nie jest 5 Gb danych, tylko prawię 30 Gb, to nie będę marnował tylu płyt, a sieć też długo potrwa bawić się w takie coś nie mam czasu. A z dysku na dysk najszybciej będzie.

A po za tym na i z pendraiva też się długo kopiuję, i zajmie dużo więcej czasu. Skopiuj z jednego na drugi, format i znowu to samo. Będzie 4 a nawet5 razy dłużej.

Więc się nie mądrzyj.

A teraz niech ktoś kto się zna, napiszę mi jak to zrobić, bo będzie widać dwa systemy przecież, skąd będę wiedział który to który. Mam już partycję zrobioną by przekopiować te pliki ale jak… I podkreślam, podłączenie dysków i jak skopiować, nic innego w grę nie wchodzi

Nie polecałbym podpiania drugiego dysku. Może ci się pokiełbasić numeracja partycji (np. c: - partycja 1 dysku 1 d: - PARTYCJA 1 DYSKU 2 (sic!) )

Nie wiem też czy XP poradzi sobie z 6ma partycjami naraz.

Kup pendrive 2GB za 10zł (po co ci droższy skoro to tylko na ten jeden raz?)

ps Oczywiście że będziesz widział JEDEN system. Wielokrotnie podpinałem sobie dyski z innymi systemami (linux, win 2000, NT 98) - ale za każdym razem żałowałem. Taka podpinka “na chwilę” prowadzi do tyle zmian w systemie że o awarie nie trudno.

ps2 SKORO MUSISZ:

podłacz dysk (najlepiej na osobnej taśmie. Ustaw zwarkę pierwszego na Master (lepiej nie ryzykować!) a drugiego na Slave.

Jeżeli możesz (masz taką opcje - ja mam) w biosie wybierz z którego dysku masz startować.

Windows się załaduje i będziesz miał po prostu 2 dyski - Win nei pyta cię co tam masz, możesz mieć i 100 systemów :slight_smile:

Pozostaje jednak pytanie ile partycji może obsłużyć Xp?

ps3

Jakie pliki chcesz skopiować? Na pewno aż 30GB?

Może warto skompresować je wcześniej? może po takiej operacji będzie tylko 5-6GB?

Ale to jest ponad 30 Gb jest. A po za tym dyski są oba innej firmy, to zobaczę we właściwościach dysku który to dysk i będę wiedział.

XXXXXXXXXXXXXXXXX

Jak szkoda ci czasu to nie pisz.

Dobry będziesz jak napiszesz 750 postów + w parę dni .

Chodziło mi oto że sam możesz poszukać a nie tylko czekać aż ktoś napisze

Właściwie nie ma co się dziwić że nikt ci nie pożyczy

Możesz kupić płytkę RW . Wydatek 4 zł albo mniej .

jeny 15 minut i masz zrobiona sieć tak trudno tyle czasu wygospodarować przez 3 godziny to byś serwer cały skonfigurował

robisz tak jak pisałem wyciagasz dysk wkładasz do drugiego kompa i działa to jest dysk ata więc ustawiasz jeden slave drugi master i wszystko gra a to że na jednym i drugim jest system w niczym nie przeszkadza

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Co to ma do rzeczy? phi…

Ta…

Ok, to tak, też zrobię. Dzięki wielkie.

utrivv , to są pliki mp3 więc nic to nie da, bo już są skompresowane. A rar też nie pomoże w tym przypadku bo on nie skompresuje zbyt dużo mp3, i wideo. Sprawdzałem nie raz, różnica jest nie zauważalna.

sidh-mor , czy Ty masz w ogóle pojęcie co Ty wypisujesz? Ile Ty masz lat? 10? Sam nie masz pojęcia jak podłączyć dysk do komputera, a wybrzydzasz: sieć nie pasuje,pendrive również - spróbuj wyssać ustami tą muzykę (czy co tam masz do przeniesienia). W każdym razie jak się już czepiać to na maksa - 5Gb to 5 Gigabitów czyli w zaokrągleniu 610MB co zajmie niecałą płytkę CD-R, a idąc dalej 30Gigabitów to około 3662MB co natomiast zmieści płytka DVD. Zapewne nie masz pojęcia o czym ja piszę, bo dla Ciebie 30Gb to to samo co 30GB,ale ok - wiesz wszystko. Najpierw prosisz o pomoc, a za chwilę znieważasz pomysły użytkowników jakbyś sam lepiej wiedział co zrobić lub nie potrafił znaleźć w Internecie interesujących Cię informacji. A i tak przy okazji - pisz poprawnie:

-pendrive’a a nie “pendraiva”,

-bezsensowne a nie “bez sensowne”,

-chcę a nie “chce”,

-się kopiuje a nie “się kopiuję”,

-nieraz a nie “nie raz”

-się zmarnuje a nie “się zmarnuję”

poza tym masz mnóstwo błędów interpunkcyjnych, składniowych i pomieszany szyk w zdaniu - co może spowodować, że albo Cię wyśmieją albo nikt nie zrozumie co chcesz przekazać. Zajrzyj tu http://piszepopolsku.blog.onet.pl/ .

Jeżeli ustawisz zworkę dysku który podłączasz na Slave to się odpali system z Master’a (czyli z tego dysku, który masz cały czas w kompie).

Tak pokazałeś, swoją wiedzę :roll:

Więc skończ się czepiać, szybko piszę, i dlatego się parę błędów zdarzyło, ale to bardzo mało.

Dobra dziś będę podłączał drugi dysk do kompa, oby się udało.

30Gb - 30 Gigabitów

30GB - 30 Gigabajtów

Zwróć na to uwagę następnym razem zanim zaczniesz komuś wytykać brak wiedzy lub złe pomysły.

Napisz co Ci wyszło z tym podłączeniem dysku.

peti666 , popełniłeś błąd

1 Gigabajt to 1024 Megabajty

No właśnie, witam. Nic nie wyszło bo na obu dyskach jest system i jest czarny obraz. A w biosie jest widziany tylko jeden dysk.

Pewnie będzie trzeba jednak nagrać na płyty. Temat do zamknięcia.

Za chęci do pomocy dzięki wielki wszystkim.

Nagram na płyty. Innego wyjścia nie ma. Ale sporo to się zejdzie. A nie chce mi się w nic tam bawić.

A dobrze je podłączyłeś (zworki)??

Master --> Slave ----------> mobo

Master to z systemem

slave to ten Twój.

Zworki to to na dysku takie coś małego?

Nie będę się w to bawić, bo dysk rozwalę jeszcze, a na nowy nie mam kasy, bo nie **** kasą. Jak będę miał czas to nagram na dvd.