Jak skopiować pliki z jednego dysku i komputera na drugi?

Dysku nie rozwalisz tymi zworkami.

Podłącz tak jak napisałem wyżej i będzie działać.

Następny “znawca”. Z całym szacunkiem, ale nie rozróżniasz Gigabajtów od Gigabitów. Otóż 1B (1 Bajt) = 8b (8 bitów) i w tym momencie nie wiesz sam o co się kłócisz, ponieważ ja nie podważyłem faktu,iż 1 Gigabajt to 1024 Megabajty tylko, że 30 Gigabitów to około 3662 Megabajty. Doczepiłem się, ponieważ wiele osób uważa, że 1Gb równa się 1GB, ale skoro nie czytasz dokładnie cudzych postów nie dowiesz się o co mi chodzi.

adam749 , ma rację. Nie zepsujesz dysku od ustawienia zworek, poproś znajomego,który ma pojęcie jak to podłączyć skoro sam nie potrafisz. Poniższy schemat przedstawia dysk ATA, szarą elipsą zaznaczyłem zworki. Standardowo Master ustawia się łącząc 7 i 8, a Slave to połączone 5 i 6 (choć mogę się mylić,ponieważ dyski niektórych firm mają inne schematy). Możesz także zobaczyć schemat połączeń na naklejce dysku (w formie ramki, tabelki - jak zwał tak zwał) lub gdy odwrócisz dysk na plastiku zaraz pod zworkami (MA to Master a SL to Slave). I tak dysk, który masz w kompie ustawiasz na Master (to z niego odpali się system),a dysk,który podłączasz na Slave. A zamiast marnować czas i płytki na nagrywanie danych, możesz połączyć dwa kompy w sieć (kablem od neta, tzw skrętką).

u5_family_1.jpg