Jak skopiować ulubione w mozilli?

(Loretta1316) #1

Chciałabym skopiować ulubione(tj, zakładki) z mozilli firefox, ale, niestety nie orientuję się w jakim znajdują się folderze. Pomorze ktoś?

(grand) #2

Poczytaj. W tym temacie masz odpowiedź :smiley:

(Cosik Ktosik) #3

C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakieśsymbole.default\

plik: bookmarks.html

Documents and Settings jest ukryty, więc w moim komputerze z menu->narzędzia->opcje folderów->widok zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów.

(Loretta1316) #4

Hm… Czyli ten o którym myślałam. Postanowiłam jednak się upewnić, bo w takim IE zakładki są w Ulubione…

Mimo to dzięki:)

(Cosik Ktosik) #5

Jest jeszcze backup: bookmarks.bak

oraz katalog bookmarkbackups z dodatkowymi kopiami

(PiotrVista) #6

Jeśli masz Firefox 3 to jest inaczej.

Firefox 2 - ma bookmarks.html C:\Users\ Twoja nazwa użytkownika \AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jakiś ciąg znaków.default\ bookmarks.html i w folderze bookmarkbackups są kopie bookmarks.html

Firefox 3 - nie wiadomo gdzie zapisuje i napewno nie do pliku bookmarks.html są pozostałością po Firefox 2, ale w folderze bookmarkbackups są kopie plików zakładek zakładki.json > przywraca się je tak UWAGA: nadpisze wszystkie linki znajdujące się w menu zakładki, można też importować z pliku bookmarks.html ale w menu Zakładki trza wszystkie stare linki usunąć ręcznie dlatego że dołańcza je do już istniejących i po usunięciu można importować z pliku bookmarks.html do menu zakładek. Oryginały trzymać w innej lokalizacji np: Pendrive.

(Mireczek) #7

A najlepiej używać rozszerzenia Foxmarks i ma się zawsze aktualną kopię zakładek na niezależnym serwerze. Do tego, na wszystkich używanych komputerach zakładki są zawsze takie same.