Jak skopiować wykres z prog. w DOS?


(mate_) #1

Witam, potrzebuję skopiować kilka wykresów z pewnego programu w DOS np. do painta ale opcja 'print screen' nie dziala, co zrobic?

Pozdrawiam!


(ak6) #2

Jaki system i jaki to program ??


(floyd) #3

Paint shop dowolna wersja ma taką opcję jak importuj–>przechwytywanie ekranu. Jest też wiele innych programów do przechwytywania ekranu jak np. HyperSnap


(mate_) #4

pobrałem HyperSnap, otworzylem program, wciskam print screen - slysze dzwiek robienia zdjecia i w HS ukazuje sie czarne tło z kursorem tam gdzie powinien byc wykres, jak zrobic aby był widoczny wykres?


(floyd) #5

Wydaje się, że po uruchomieniu HyperSnap najwygodniej wybrać: Capture–>region i zaznaczyć obszar którego chcesz zrobić zdjęcie. Nie działa?

A jakie to są wykresy? Może można je zrobić z programów pod windows.


(mate_) #6

prog SnagIt 8 tak samo :x

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 16:35

nic nie daje wybranie ręczne, dalej ciemny obraz jest, wykresy są dosyć skomplikowane do zrobienia w word czy excel i zajęłyby mi dużo czasu, musi być jakiś sposób na wydrukowanie tych właściwych :roll:


(ak6) #7

Ponawiam pytanie: Jaki system operacyjny ??

Czy pracujesz rzeczywiście pod dosem w Win 98 lub 95 czy może na emulatorze dosa w win XP ??


(mate_) #8

win XP, program otwiera sie w DOS


(ak6) #9

Jeśli to XP to program nie otwiera się w dosie tylko w emulatorze dosa. W takim układzie jeśli twój program otwiera się na pełnym ekranie to spróbuj przełączyć go przez wciśnięcie lewy Alt+Enter do okna windows i wtedy użyj Print Screen