Jak skutecznie zabezpieczyc komputer

Heya

Chciałem znaleź na forum taki temat aby było w nim napisane jak dobrze zabezpieczyc komputer, jakie oprogramowanie stosowac, zapory, antywiry itp. Ale niestety nie znalazłem nic podobnego. Więc dlatego pisze i pytam się was jak dobrze zabezpieczyc kopmputer, aby w nim nie było żadnego syfu, jakie programy stosowac czy je wogóle stosowac i żeby komp mi dobrze chodził nie zamulał od programów anty wirusowych. Możecie mi podac strony gdzie jest podobny temat. Z góry dziękuje. :smiley:

____________________________

AMD Sempron 2300+; 512MB RAM; Radeon 9550 256MB; Sound Max; WinXP SP2

Dwa przyklejone tematy:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=60116

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=60114

Jednak dobrze nie szukałem :?

no raczej :wink: np. :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

… - programy oprocz antywirusa :wink:

A jeśli zostawie "goły" system bez żadnych zabezpieczeń to czy moge jakiegoś badziewia nałykac. Nie chodzę po erotycznych srtonach itp.

Zawsze możesz się “nałykać” - nawet o tym nie będziesz wiedział, ale jak zacznie działać to sie przekonasz…

zawsze mozna cos ‘‘nalykac’’ … a zeby do kompa dostal sie jakis wirus itp. to nie trzeba koniecznie chodzic po erotycznych stronach … dlatego odradzam zostawiac ‘‘goly’’ system … niech bedzie przynajmniej ten antywirus … :slight_smile:

A po za antywirusem to jeszcze jakie inne programy???

Antywirus lokalizuje natychmiast pliki (w chwili ściągnięcia)… natomiast inne programy (typu Ad_aware, Spybot, SpySweeper) są to programy do czasowego skanowania (od czasu do czasu) :slight_smile: