Jak słuchać radia internetowego w Ubuntu

Witam.Tak jak w temacie szukam sposobu na słuchanie radia internetowego w Ubuntu.Szczególnie zależy mi na Radio Party.Najlepiej coś jak Screamer Radio?Sorki za głupie pytanie ale mam linuxa od 1h :smiley:

Sprawdź program Radiotray. Zainstalujesz poleceniem:

sudo apt-get install radiotray

Jeśli dane radio nie będzie działać, ustal jakiego rodzaju kodeka używa strumień, wpisz w Synapticu gstreamer i doinstaluj odpowiednie wtyczki.

Jeśli masz na myśli to radio:

http://www.radioparty.pl/

To strumień dla Winampa działa bez najmniejszych problemów.

NIe wiem dlaczego ale jak naciskam na ikone tego radia to się nie włącza.Może na tej wersji systemu nie działą bo używam Ubuntu 11beta

PPM na ikonie programu -> Konfiguruj stacje -> Dodaj. Wklej tam nazwę i link. Lista stacji (jak sobie ją utworzysz) jest dostępna pod lewym przyciskiem myszy.

dokładnie wspomniany Radio Tray, jest bardzo fajny :slight_smile: a może nie zauważasz że się włącza - jak nazwa mówi program działa w tray’u :stuck_out_tongue_winking_eye:

pobierz playlistę winampa (lub inną) otwórz ją np. geditem, będziesz miał adres strumienia, który dodajesz do listy stacji w radio tray’u

OK już wszystko gra :stuck_out_tongue: PObrałem aktuaizację oraz zrobiłem restart i po tej operacji zadziałał.Dzięki panowie za pomc.Pozdrawiam

1 polubienie