Jak słuchać radia internetowego w Ubuntu

(Ostatnibastion) #1

Witam.Tak jak w temacie szukam sposobu na słuchanie radia internetowego w Ubuntu.Szczególnie zależy mi na Radio Party.Najlepiej coś jak Screamer Radio?Sorki za głupie pytanie ale mam linuxa od 1h :smiley:

(marcin82) #2

Sprawdź program Radiotray. Zainstalujesz poleceniem:

sudo apt-get install radiotray

Jeśli dane radio nie będzie działać, ustal jakiego rodzaju kodeka używa strumień, wpisz w Synapticu gstreamer i doinstaluj odpowiednie wtyczki.

Jeśli masz na myśli to radio:

To strumień dla Winampa działa bez najmniejszych problemów.

(Ostatnibastion) #3

NIe wiem dlaczego ale jak naciskam na ikone tego radia to się nie włącza.Może na tej wersji systemu nie działą bo używam Ubuntu 11beta

(marcin82) #4

PPM na ikonie programu -> Konfiguruj stacje -> Dodaj. Wklej tam nazwę i link. Lista stacji (jak sobie ją utworzysz) jest dostępna pod lewym przyciskiem myszy.

(skrzek) #5

dokładnie wspomniany Radio Tray, jest bardzo fajny :slight_smile: a może nie zauważasz że się włącza - jak nazwa mówi program działa w tray'u :stuck_out_tongue_winking_eye:

pobierz playlistę winampa (lub inną) otwórz ją np. geditem, będziesz miał adres strumienia, który dodajesz do listy stacji w radio tray'u

(Ostatnibastion) #6

OK już wszystko gra :stuck_out_tongue: PObrałem aktuaizację oraz zrobiłem restart i po tej operacji zadziałał.Dzięki panowie za pomc.Pozdrawiam