Jak sprawdzic chipset plyty glownej

jak sprawdzic chipset plyty glownej?

jaki musze miec chipset zeby chodzil geforce a jaki radeon?

na przykład System Information for Windows

To nie ma znaczenia. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę kupując kartę graficzną (poza ceną i ew. benchmarkami :slight_smile: ) to rodzaj złącza na płycie głównej. PCI-Express czy AGP

Bądź np. EVEREST Ultimate Edition a co do Twojego drugiego pytania to nie ma znaczenia, chyba, że chcesz wrzucić dwie karty w trybie SLI lub CrossFire wówczas chipset ogrywa główną rolę. Ale jeśli chodzi o jedną kartę to w takim przypadku nie ma znaczenia.

serio a mi kolega opowiadał ze na nvidia jest gf a na via radeon

To jakiś głupo Ci naopowiadał… Nie ma chipsetu gf. To jest nazwa rodziny kart (GeForce) firmy nvidia.

to tez mówił mój walnięty kolega: “ale procek graficzny to chipset jak masz taki na karcie głównej to nie mozesz włożyć innego”

czy coś w tych słowach jest prawdziwego

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 13:31

to tez mówił mój walnięty kolega: “ale procek graficzny to chipset jak masz taki na karcie głównej to nie mozesz włożyć innego”

czy coś w tych słowach jest prawdziwego

kristoffhelp

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie bardzo rozumię o co mu chodziło, chipset to nie GPU chociaż niektóre chipsety mają jądro graficzne, ale mozesz jechać na zintegrowanej grafie a puzniej dokupić jakąś pożądną kartę bo chyba wszystkie płyty główne ATX ze zintegrowaną grafiką mają AGP lub PCI-Express

chyba że chodziło mu o to że nie można wymienić chipsetu w płycie głównej to wtedy miał rację