Jak sprawdzić czy nie mam wirusów?

Witam

Od paru lat posiadam na komputerze Avasta darmowego, skanowanie co jakiś czas nie wykazuje żadnych problemów, żadnych wirusów. W ciągu ostatnich paru miesięcy jednak zdarzyło mi się, że pojawiła się infromacja o zablokowaniu przez Avast wirusa (stało się to też dziś :slight_smile: ) i stąd moje obawy czy może jednak coś się nie przedostało do systemu. Nie widzę by coś się specjalnego działo z komputerem, choć działa na pewno wolniej niż dawniej. Nie znam się  też za bardzo na komputerach, ale zauważyłem podczas skoanowania, że dość sporo przybyło plików przeskanowanych, mimo że jakoś specjalnie nic nie instaluję na komputerze. Jest jakiś sprawdzony program online, którym można by przeskanować komputer, aby mieć porównanie i nie opierać się tylko na tym co mówi Avast? Bo z tego co pamiętam, to nie można zainstalować jednocześnie drugiego antywirusa, kiedyś chyba tak zainstalowałem Kasperskyego, to mi komp przestał działać :slight_smile:

Dodam też że mam uruchomionego też Windows Deffender i on również nic nie wykazuje. Tak więc nie wiem czy w takim razie faktycznie komputer jest czysty, czy coś mogło się gdzieś przedostać? Co jakiś czas robię porządki CCleanerem, więc myślę że nie jest jakoś bardzo zaśmiecony, a jednak mimo wszystko trochę mam wrażenie spowolnienia.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w Regulaminie działu Bezpieczeństwo.

http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/

 

Skoro masz zainstalowanego Avasta, Windows Defender powinien być wyłączony