Jak sprawdzić czy procek nie był podkręcany

Witam, zakupiłem procek AMD Athlon 2000+ . Jak można sprawdzić czy przypadkiem koleś się nim nie bawił i go nie podkręcał?

Raczej jest to nie możliwe.

nie ma takiej możliwości, chyba że fizycznie ingerował w procesor np. tzw. “drut mod”.

Pytam bo chciałbym wiedzieć czy z zakupionym prockiem będzie wszystko ok. Sprzedawca twierdzi że nigdy go nie podkręcał, ale jakoś wierzyć mi się nie chce w to!!!I co znaczy ten drut Mod?

A jakie masz taktowanie?

Nie powiem bo dopiero jutro dostane procek :smiley: :smiley: :smiley: ale chciałbym się upewnić !!

to nie ma takiej możliwości

No a jak sprawdzić czy procek dobrze funkcjonuje z moja płytą główną? Pytam bo będę miał trochę czasu na sprawdzenie potem tak lub nie i płacić :smiley: :smiley: :smiley: a wygląda on tak: http://www.allegro.pl/item578718155_pro … lator.html

Zapuść jakiegoś Orthosa/SuperPI to będziesz wiedział.

Można sprawdzić czy było oc, wystarczy bardzo popularny oscylator, jak serwis zechce sprawdzić czy oc mogło się przyczynić do uszkodzenia kompa to mogą zwalić na oc, ale jakoś nie słyszałem żeby sprawdzali.

A jaką informację uzyskam w tych programach i czy to są darmowe programy?

Czy komputer jest stabilny z nowym procem, sprawny komputer nie ma prawa się resetować, sypać bsodami, wieszać się, programy testujące nie mogą wykryć błędu, testuj orthosem z 10 godz, jak przejdzie to można uznać za stabilny, i dobrze jak byś pograł dłużej w gry, programy są darmowe.

Prosiłbym o jakiś link do programu Orthosa i jakąś informacje jak go skonfigurować !!

http://sp2004.fre3.com/

Ustawiasz na Small FFTs, priorytet 9, oczywiście w tle masz odpalonego RealTemp’a bądź Everesta do monitorowania temperatur :slight_smile:

Edit:

Dalej chyba nie muszę pisać, że musisz kliknąć na “start”.

Jedna tylko uwaga, gdy program zmieni się z koloru zielonego na czerwony i będziesz słyszał takie pikania z beepera, oznacza że jednak coś jest nie tak (komputer może być niestabilny).

http://www.pcmod.pl/viewtopic.php?id=31

A gdzie w Everesta znajdę temperaturę jaka jest ?

Wystarczy poświęcić chwile i samemu można znaleźć, ale żebyś nie błądził klikasz na komputer i zakładka czujnik.

Dzięki, no a powiedzcie mi jeśli będzie coś nie tak z pamięciami ram to też wywali błędy i czy dobry jest ten program Orthos?

Dodane 11.03.2009 (Śr) 22:56

Właśnie odpaliłem ten program Orthos z takimi ustawieniami jak napisaliście (teraz właśnie jest uruchomiony). Powiem tak żadnych zawiasów nie mam żeby gdzieś wejść na jakąś stronkę a temperatura w Everesta wynosi 38 stopni :smiley: :smiley: :smiley: Nadal pracuje ten program…

Czy tym programem Orthos idzie też jednocześnie przetestować pamięć RAM jeśli tak to jak to ustawić żeby testował procka oraz pamięć.

Dodane 12.03.2009 (Cz) 19:06

Witam ponownie, załadowałem do mojej płyty nowego procka Athlon 2000+ no i niestety komputer nie wstaje to znaczy nie uruchamia się monitor :frowning: :frowning: :frowning: Co myślicie o tym problemie?

A jaką masz płytę?

Wyjmij baterię z płyty na kilkanaście minut, później włóź z powrotem i odpal kompa