Jak sprawdzić, czy udostępniam pliki?

Witam.

Jak sprawdzić czy nie udostępniam użytkownikom mojej sieci osiedlowej moich plików ?? Zależy mi aby nikt nie miał dostępu do danych zawartych na moim dysku!

D@widoS , sorki, ale to chyba Ty powinieneś wiedziec czy masz coś udostępnione czy nie. Jeżeli nic nie udostępniałeś, to jak coś może by udostępnione?

Pare razy przez przypadek klikłem udostępnij plik ale nic nie wyskoczyło no i chce się upewnić czy nić nie udostępniam,jak mogę to sprawdzić ??

W takim przypadku klikasz w:

menu Miejsca>sieć

Tam możesz przeglądać całą sieć, jeśli Ci nie wyświetla na wejściu tego co udostępniasz, znajdź swój komputer w swojej sieci (w grupie roboczej), ewentualnie zainstaluj sobie sambę i przeglądaj sieć przez sambę, która w sumie ma większe możliwości :slight_smile: Jeśli coś udostępniasz po wejściu na swój komputer w sieci zobaczysz pliki, jeśli ich nie będzie oznacza to, że nic nie udostępniasz :slight_smile:

Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo swoich plików poczytaj sobie jak zaszyfrować partycję /home.

Pozdrawiam!

Posty OT - kosz.

No jak wszedłem w sieć to jest tylko sieć windows,puźnej różne grupy.

Nigdzie nie znalazłem komputera podpisanego dawid więc chybanic nie udostępniam :-k

Wiesz w jakiej grupie roboczej jesteś, czy twoja sieć to jedna grupa robocza ?? Najczęściej nazwa grupy roboczej to nazwa ulicy (np. w duzych sieciach miejskich jak moja) lub numer bloku (w przyapdku sieci osiedlowej na przynajmniej 2 bloki) lub zupełnie inna. Możesz się podpiąć pod jakąś grupę roboczą lub stworzyć własną i nazwać ją, np. D@widoS.

Ewentualnie skoro twój komp jest nie widoczny w sieci to możliwe, że dlatego że nic nie udostępniasz, np. w mojej sieci tak jest, komputery są filtrowane i widoczne tylko te, które coś udostępniają :slight_smile:

Pozdrawiam!

D@widos jeżeli niema cię w “sieć” to nic nie udostępniasz :slight_smile:

Aha i nie “weszłem” tylko “wszedłem” :slight_smile: Sprostowanie :slight_smile:

Pozdrawiam

no właśnie teraz znalazłem komputer o nazwie “home” którego użytkownikiem jest “dawid” i gdy wpisze moje chasło to zaczyna się ładować i wyskakuje błąd:

Co jest nie tak ??

nie da się tego określić,jest tam jednym słowem BAJZEL :?

Dzięki,już poprawiam

Najprawdopodobniej albo źle coś skonfigurowałeś albo masz dodatkowe zabezpieczenia, jak np. hasło lub uprawnienia grupy, czyli dana grupa (użytkownik) określony przez Ciebie może przeglądać zawartość twojego komputera :slight_smile:

Dlatego możesz stworzyć sobie swoją własną grupę roboczą o nazwie, np. D@widoS i tam będzie tylko i wyłącznie twój komp i każdy inny, który się podłączy pod twoją grupę roboczą :slight_smile:

Tak na marginesie poczytaj sobie ten artykuł i ten artykuł. Pod tymi linkami masz wszystko na temat samby, konfiguracja, udostępnianie plików itp., itd.

Pozdrawiam!