Jak sprawdzić, czy udostępniam pliki?

(D@widoS) #1

Witam.

Jak sprawdzić czy nie udostępniam użytkownikom mojej sieci osiedlowej moich plików ?? Zależy mi aby nikt nie miał dostępu do danych zawartych na moim dysku!

D@widoS , sorki, ale to chyba Ty powinieneś wiedziec czy masz coś udostępnione czy nie. Jeżeli nic nie udostępniałeś, to jak coś może by udostępnione?

(D@widoS) #3

Pare razy przez przypadek klikłem udostępnij plik ale nic nie wyskoczyło no i chce się upewnić czy nić nie udostępniam,jak mogę to sprawdzić ??

(roobal) #4

W takim przypadku klikasz w:

menu Miejsca>sieć

Tam możesz przeglądać całą sieć, jeśli Ci nie wyświetla na wejściu tego co udostępniasz, znajdź swój komputer w swojej sieci (w grupie roboczej), ewentualnie zainstaluj sobie sambę i przeglądaj sieć przez sambę, która w sumie ma większe możliwości :slight_smile: Jeśli coś udostępniasz po wejściu na swój komputer w sieci zobaczysz pliki, jeśli ich nie będzie oznacza to, że nic nie udostępniasz :slight_smile:

Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo swoich plików poczytaj sobie jak zaszyfrować partycję /home.

Pozdrawiam!

(squeet) #5

Posty OT - kosz.

(D@widoS) #6

No jak wszedłem w sieć to jest tylko sieć windows,puźnej różne grupy.

Nigdzie nie znalazłem komputera podpisanego dawid więc chybanic nie udostępniam :-k

(roobal) #7

Wiesz w jakiej grupie roboczej jesteś, czy twoja sieć to jedna grupa robocza ?? Najczęściej nazwa grupy roboczej to nazwa ulicy (np. w duzych sieciach miejskich jak moja) lub numer bloku (w przyapdku sieci osiedlowej na przynajmniej 2 bloki) lub zupełnie inna. Możesz się podpiąć pod jakąś grupę roboczą lub stworzyć własną i nazwać ją, np. D@widoS.

Ewentualnie skoro twój komp jest nie widoczny w sieci to możliwe, że dlatego że nic nie udostępniasz, np. w mojej sieci tak jest, komputery są filtrowane i widoczne tylko te, które coś udostępniają :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Soren) #8

D@widos jeżeli niema cię w "sieć" to nic nie udostępniasz :slight_smile:

Aha i nie "weszłem" tylko "wszedłem" :slight_smile: Sprostowanie :slight_smile:

Pozdrawiam

(D@widoS) #9

no właśnie teraz znalazłem komputer o nazwie "home" którego użytkownikiem jest "dawid" i gdy wpisze moje chasło to zaczyna się ładować i wyskakuje błąd:

Co jest nie tak ??

nie da się tego określić,jest tam jednym słowem BAJZEL :?

Dzięki,już poprawiam

(roobal) #10

Najprawdopodobniej albo źle coś skonfigurowałeś albo masz dodatkowe zabezpieczenia, jak np. hasło lub uprawnienia grupy, czyli dana grupa (użytkownik) określony przez Ciebie może przeglądać zawartość twojego komputera :slight_smile:

Dlatego możesz stworzyć sobie swoją własną grupę roboczą o nazwie, np. D@widoS i tam będzie tylko i wyłącznie twój komp i każdy inny, który się podłączy pod twoją grupę roboczą :slight_smile:

Tak na marginesie poczytaj sobie ten artykuł i ten artykuł. Pod tymi linkami masz wszystko na temat samby, konfiguracja, udostępnianie plików itp., itd.

Pozdrawiam!