Jak sprawdzić czy wszystkie podzespoły działają poprawnie?

Witam!

Mam problem z moim komputerem. Bardzo często komputer się zwiesza wyskakują BSOD ( różne, dzisiaj np. 0x0000003B). Dzieje się tak od dłuższego czasu jednak nie miałem czasu i ochoty aby coś z tym zrobić. Jednak teraz nie mogę nawet w Wiedźmina pograć bo co 10 minut coś się dzieje. I tu moje pytanie co może być nie tak, jakieś chłodzenie, zasilacz, czy któryś z podzespołów po prostu się zepsuł?

Proszę o jakieś programy, które pozwolą mi sprawdzić ich sprawność.

RAM sprawdzałem programem Memtest (pod Linuxem jak się włącza jest taka opcja, jednak nie jestem pewien nazwy). Nie wykazał żadnych błędów.

Specyfikacja mojego kompa:

Procek: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHZ

Ram: 2x 1 GB Patriot

Płyta: Gigabyte GA-P35-DS3

Karta: GeForce 8600 GT 256MB

Zasilacz: Feel 400W ( Feel III-400 ATX , ATX 12V 2.2 COMPATIBLE)

Z góry dziękuje za pomoc.

Obstawiam zasilacz Feel-owi wyszło tylko Jak Anioła głos:)

To tylko takie ślepy strzał? A nie ma jakiejś możliwości sprawdzenia tego zasilacza? Bo nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto.

To był zapewne strzał ale bardzo prawdopodobne że celny -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Skoro nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

W kwestii ewentualnego przegrzewania się to musisz sprawdzić temperatury, np. programem HWMonitor.

Czy to wina zasilacza, czy nie i tak nadaje się do kosza :wink:

Poza tym jego obstawiałbym jako głównego winowajce.

Posłuchajcie ja już troche w tym siedze jakbym strzelał to bym ci napisał długiego posta co i przez co Nie napisałem że napewno zasilacz bo nie wiem oi sprzecie wszystkiego ale Feel to czarna lista

Dobra, skoro wszyscy mówią, że to raczej zasilacz zaufam Wam :slight_smile: .

http://www.saturion.pl/index.php/produc … odukt.html Ten będzie ok?

Aha, i nikt nie zna programów którymi mógłbym sprawdzić inne podzespoły?

No najlepsza opcja to testować pojedynczo części w innym kompie.

Będzie dobrze

Program do temperatur Może być Ale raczej to zasiłka Ci zabarwia komputer na niebiesko

a, jaki jest tego sens??

skoro pojedyncze czesci maja chodzi w konkretnym komplecie… 8)

ps. @Autor: jak juz zalatwisz porzadny zasilacz, to mozesz testowac ‘czesci’ - na poczatek moze byc OCCT (power supply stress), potem Linx (wspolpraca CPU z RAM) i FurMark dla rozgrzania GPU… na koniec HDTune i ATTO (dyski)

Po dłuższym namyśle, chyba jednak wolę 500W, tak w razie czego. O ile będzie on pasował do mojego kompa:D

http://www.ceneo.pl/1246938 Ten będzie ok? Proszę powiedzcie mi to zamówię szybko:).

Zacznijmy od tego, że Feel III (w przeciwieństwie do I i II) był już w miarę przyzwoitym zasilaczem, a w każdym razie posiadał działające zabezpieczenia. Także polecam najpierw sprawdzić sprzęt na innym zasilaczu, zanim bezsensownie utopisz pieniądze.

Oczywiście przyzwoity nie znaczy nieśmiertelny (padają nawet najdroższe konstrukcje), po prostu trzeba się upewnić, bo nie sztuka wydać 2 stówy i zostać dalej z problemem.

A taki tego sens że można sprawdzić czy dana część nie jest źródłem tych problemów.

Witam!

W tym zestawie padła mi karta graficzna, zmuszony byłem kupić nową. I tu niespodzianka: odkąd mam nową kartę nie mam żadnych problemów.

Dziękuje wszystkich za pomoc:).