Jak sprawdzić dysk?


(Tomek237) #1

Jakim programem sprawdzić czy dysk nie jest uszkodzony ?????? Ponieważ ostatnio komputer ścinał i był u naprawy powiedziano mi, że był dysk jakoś uszkodzony i to jakoś oddzielili ale komp znów ścina i nie wiem czy od wirusów czy znów dysk??????

Za odpowiedzi wielkie dzięki


(JNJN) #2

Program producenta dysku:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html


(Extremeze) #3

Pewnie oddzielili bad sektory, a teraz pojawiły się nowe... Jest jeszcze pare metod ich zwalczenia ale trzymanie danych na takim dysku jest niebezpieczne bo w każdym momencie może paść, najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego dysku.


(Adalbert) #4

analiza-dysku-twardego-t340452.html


(Tomek237) #5

Pobrałem program HD Tune 2,55 ale przy sprawdzaniu dysku komputer zawiesza się a inne programy chyba nie pokazują stanu dysku. Co robić???????????????


(Adalbert) #6

A masz odczyt S.M.A.R.T.? SpeedFan?


(Tomek237) #7

Mam ten program ale kompletnie nie wiem jak nim się obsługiwać.


(Adalbert) #8

"HD Tune 2.55 - http://www.hdtune.com/

Program umożliwiający odczyt informacji o naszym dysku i przeprowadzenie testów, wydajnościowego i na obecność bad sectorów. Ma bardzo przydatne opcje zapisywania wyświetlanych informacji do schowka, jak również zrobienia zrzutu okna (screenshot) za pomocą przycisków znajdujących się w prawym górnym rogu.

Odczyt S.M.A.R.T.

Wchodzimy do zakładki Health i podajemy wyświetlane informacje."

"SpeedFan - http://www.almico.com/speedfan.php

Program umożliwiający sprawdzenie wartości S.M.A.R.T. i natychmiastowe poznanie online ogólnej kondycji naszego dysku (na podstawie odczytanych wartości).

Odczyt S.M.A.R.T.

Wchodzimy do zakładki S.M.A.R.T., wciskamy przycisk Perform an in-depth online analysis of this hard disk i sami odczytujemy albo podajemy wyświetlane informacje, bądź zrzut okna przeglądarki."

Coś jest niezrozumiałe?


(Tomek237) #9

Mam ten odczyt ale zbytnio nie wiem o co w nim chodzi, wrzucił bym zrzutkę na stronkę ale nie wiem jak


(Adalbert) #10

Tak ciężko przeczytać FAQ analiza-dysku-twardego-t340452.html ? W HDTune jeszcze łatwiej: "Ma bardzo przydatne opcje zapisywania wyświetlanych informacji do schowka, jak również zrobienia zrzutu okna (screenshot) za pomocą przycisków znajdujących się w prawym górnym rogu."

Eidems, faktycznie do zwyczajnego odczytu wartości SMART potrzeba MHDD, bo gówniany HDTune sobie z tym nie poradzi...


(Tomek237) #11

Sprawdziłem dysk programem mHDD i znalazł jeden bad sektor i teraz nie wiem czy to jest ten oddzielony na samym początku czy znów jest jakiś zły sektor? Za wszystkie do tond odpowiedzi dzięki :smiley: