Jak sprawdzić flagi/łaty kompilacji pakietu

Witam,

używam na serwerze gentoo, zastanawiam sie nad przejsciem na debian etch, a może redhat :slight_smile: - kto wie, generalnie chodzi mi o wydobycie informacji z jakimi flagami/łatami pakiet deb/rpm został zbudowany, coś a’la:

dpkg --spowiadaj pakiet-wersja.deb

potrzebuję np wiedzieć czy saslauthd jest zbudowany z obsługą szyfrowanych haseł w mysql (w gentoo jest to flaga crypt dla saslauthd).

Pozdrawiam

Nie wiem czy w pliki SPEC RPMów nie posiadają takiej informacji. Na pewno da się sprawdzić w Archowych PKGBUILDACH i Slackowych Slackbuildach

ta łatka, którą gentoo nakłada, by sasl mógł zrozumieć szyfrowane hasła w mysql _chyba_ generalnie nie jest dostępna w dystrybucjach, w każdym razie to co aptitude wypisuje o deb nie wskazuje na założenie żadnej z łat, z drugiej strony jakoś nie wierzę, że tej informacji gdzieś nie ma… w zasadzie zmieniłem maszynę, to co kompilowało się dzień zajmie 2-3 godziny, no ale musiał bym serwer na ten jeden-dwa dni położyć z większością usług (tak, mogę to wykonać na innym, ale wyłączenie na 3-5h, jak przy binarnej dystrybucji wchodzi w grę itd itd)

W każdym razie dzięki za próbę pomocy