Jak sprawdzić moc sygnału i kanał w routerze?

Witam,

Mam internet radiowy i robię z niego własną sieć radiową :stuck_out_tongue_winking_eye:

AP: Edimax EW-7206APg

Router, który rozsyła: TP LINK TL-MR3220 3G Wireless Lite N Router

Teraz chcę sprawdzić moc sygnału od dostawcy i kanał, na którym nadaje. Wiem jak wejść w ustawienia TP Linka. Do AP też mam IP, ale wpisuje w przeglądarkę i czekam, czekam i nic. Jak mam to zrobić? :?

Pozdrawiam

http://help.virginmedia.com/system/self … OMER_TYPE= może będzie pomocne.

Ehh, niestety nie.

Jak dostać się do konfiguracji routera AP (Edimax)? Tam wszystko jest i innego sposobu chyba nie ma, żadne programy nie wykrywają routera wifi i nie skanują sieci…

Zainstaluj sobie program o nazwie NetStumbler, powinien być dostępny na stronie portalu.

Pozdrawiam!

NetStumbler również nie widzi adaptera Wi-Fi. Czy jak to tam…

Nie mogę dostać się do konfiguracji routera AP (Edimax)… IP 192.168.2.1 …

Znalazłem coś tutaj:

http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=9&t=4

Ale boję się, że jak coś pozmieniam w ustawieniach to pózniej będę musiał wszystko od nowa wpisywać w routerze, który rozsyła (nie wiem co).

Do sprawdzania używam program inSSIDer 2.0

Mam go, ale pokazuje się coś takiego:

2yxnio5.jpg

Nie wiesz może jak go skonfigurować?

inSSIDer-a się nie konfiguruje

W takim razie żaden program tu nie pomoże.

Zmieniam teraz pytanie: jak wejść w panel konfiguracyjny Edimaxa?

Ja wam to rozrysuję:

2ebwnea.jpg

Emm… Z tego co wiem to jest tryb AP Client chyba…

A mógłbym podłączyć Edimaxa bezpośrednio do komputera? Tylko że nie chciałbym stracić konfiguracji, bo pózniej nie uzupełnię już poprawnie.

A próbowałeś logować się na IP bramy domyślnej?

Jeśli masz poprawnie skonfigurowaną sieć (bez podwójengo NATa itp. “kwiatków”) to nie ma znaczenia gdzie się podepniesz przy takiej topologii. Byle nie bezprzewodowo do AP.

Jak sam nie zmienisz to nic nie stracisz.

Ok, zrobiłem to tak:

Połączyłem Edimaxa bezpośrednio z komputerem kablem, ustawiłem zgodne adresy IP, wyłączyłem zaporę w antywirusie i się udało.

Zasięg mam 29. Nie wiem czego, ale to dużo czy mało?

Dostawca nadaje na kanale 1, ja też nadawałem na 1. Niby internet przez WiFi chodził bardzo dobrze, ale zmieniłem na 12.

Dziękuję za pomoc :slight_smile: