Jak sprawdzić parametry swojego komputera?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o poszczególnych częściach swojego komputera (producent, model, parametry), tylko nie wiem jak to zrobić. Można przez Windows, czy są do tego jakieś specjalistyczne programy?

program AIDA32 za free

płatny EVEREST ale i tam uważam pierwszy za lepszy

Przez Windows to raczej tylko procesor, ale do bardziej specjalistycznych informacji polecam program AIDA - do ściągnięcia tu: http://www.maxprograms.pl/plik,1089.html

A ja polecam Everest Home Edition free

infoR_96 , nie mów hop… Jest jeszcze systeminfo w start/wszystkie programy/akcesoria/narzędzia systemowe/Informacje o systemie

Dziękuję:)

no co prawda to prawda :E tego nie zauważyłem, aczkolwiek AIDA jest fajniejszy i prosty w obsłudze - zawiera dużo informacji o sprzęcie :slight_smile:

AIDA32 to już stary program który nie wykrywa nowego sprzętu, Everest to następca AIDA32.

ekhm… ściągnąłem tą AIDĘ i nie pokazuje modelu płyty głównej. Jest tylko napis unknown, a to akurat wiem co oznacza. Dobrze, że się nie instaluje. A tak poza tym, to da się tuningować kompa przez AIDĘ?

Ziomek Zemsty , Nie pokazuje płyty, bo ten program jest już stary. Zainstaluj Everest Home Edition. Polecam też oblukać ciekawy progs FreshDiagnose

siw jest dobry… bo polski?