Jak sprawdzic płytę główną

Witam od kilku tygodni z kompem dzieją mi się dziwne rzeczy(system co chwila się wysypuje) podejrzewam ze to coś z płytą główną czy jest jakiś program który umożliwi mi sprawdzenie czy płyta jest ok czy muszę po prostu ją wymienić

mozesz sprawdzić czy są napuchnięte kondensatory na płycie,

poza tym, jaki masz sprzęt, włącznie z zasilaczem

darasksd , przyczyną takich cudów może być również zasilacz, ramki.

Mój sprzęt to AMD Athlon 4400+ 3 GB RAM DDR2 667MHZ płyta główna GIGABYTE GA-M57SLI-S4,Geforce 8600gt 256mb nie wiem jaki mam zasilacz wie ktoś jak to sprawdzić w Evereście???

Doprecyzuj, co dokładnie się ‘wysypuje’. Podaj objawy. Być może pochopnie posądzasz sprzęt.

raczej tego nie sprawdzisz…

btw.zastosuj się do rady kolegi wyżej… opisz problem dokładniej

darasksd , zasilacz najprościej sprawdzić odkręcając bok obudowy i odczytując z tabliczki.

Jeśli chodzi o zasilacz to Fell III-350atx a mój problem z wysypywaniem się systemu polega na tym ze system co jakiś czas gubi jakiś plik lub nie może go odczytać w związku z czym nie chce w ogóle wystartować a tak że gdy zawiesi mi się komp to po resecie startuje tylko do momentu gdy powinno pokazać się wczytywanie Windowsa potem czarny ekran i nic dalej ponowne resety dają ten sam skutek.Nie pomagają formaty ani nawet zmiana dysku więc problem musie leżeć gdzie indziej.Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Czy twoje kondensatory na płycie głównej wyglądają tak:

http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

:?:

Dysk sprawny? Może jakieś bad sectory :?:

Moje kondensatory wyglądają normalnie a jak już wcześniej pisałem dysk był wymieniany i nic to nie dało wiec problem chyba leży gdzie indziej

Piszę poraz kolejny to samo. Wina może leżeć w pamięciach RAM, tudzież w zasilaczu.

Zobacz jaki masz zasilacz ( model + marka - z boku zasilacz powinno wszystko pisać, tylko otwórz obudowę )

A ramki spr. programem MemTest86.

przecież podał model zasilacza :expressionless: Fell III

wina chyba właśnie w nim leży…

milan.torun , przepraszam, nie zauważyłem. Według mnie też wina leży po stronie zasilacz ( skoro to Feel to na pewno ). Zalecam jeszcze pożyczyć od kogoś zasilacz ( mocniejszy i markowy ) i spr. u siebie, jeśli będzie git to znaczy, że zasilacz lipny i trzeba wymienić natychmiastowo, jeśli będzie nadal, źle to trzeba będzie dalej szukać rozwiązania…

albo od razu oddać do serwisu…

milan.torun , po co dawać do serwisu i płacić kasę im ? Jak można zrobić to samemu…

co racja to racja… a jak źle podepnie kabelki…

albo będzie je podpinał z włączonym prundem ?

Chyba nikt nie jest takim palantem żeby to robić z włączonym prądem …

milan.torun , nie rób z niektórych za przeproszeniem “debili”. To, że dana osoba się nie zna, to nie oznacza, że to ostatni głąb - ma prawo nie wiedzieć, każda osoba interesuję się tym co ją kręci.