Jak sprawdzić zużycie pamięci Ram

Witam. Zastanawia mnie co zużywa pamięć oprócz niżej wymienionych procesów .Nie jestem specjalistą.

dffgip2.jpg

w640.png

daje to w sumie ok 160 MB tymczasem

sqdcig5.jpg

w640.png

safcmm0.jpg

w640.png

Dwa tygodnie temu robiłem format. Zainstalowałem service pack 3 poprzez win update .Powyłączałęm zbędne usługi ,dokonując częściowego odchudzenia i optymalizacji . W skutek swego niedoświadczenia dokonałem zbyt pochopnej instalacji a następnie deinstalacji Spyware Terminatora sądząć że to on jest winowajcą. Niestety pamięć pobierana zabierana przez S.T. dochodziła do 100MB. ale było to szczytowe użycie pamięci .Jednakowoż został on odinstalowany wraz z ashampo a następnie webroot desktop firewall. Zostałem przy Jetico 1. Byłem przyzwyczajony do znacznie mniejszego zużycia pamięci dość często korzystając z menedżera zadań . Apropo task menagera : w jaki sposób przytwierdzić go na stałe do paska zadań ?

Tu Masz pokazane tylko same pliki wykonywalne, a co z bibliotekami ?, one też zabierają znaczną cześć pamięci RAM.

jak sprawdzić ile pamięci zajmują ? może jakieś polecenie w cmd ? Ogólnie zależy mi na sprawdzeniu z dokładnością co do 1MB pamięci fizycznej i wirtualnej (?!)zużywanej przez XP ,a dokładniej tego co ją zużywa

Po utracie możliwości zalogowania się na konto administratora (czego przyczyn już nie chcę ustalać* ) koniecznym było wykonanie formatu…po kilkudniowej konfiguracji ,nie różniącej się w sposób zasadniczy - możliwym jest nieco inna modyfikacja rejestru - na poziomie podstawowym nie odnotowałem wzrostu zużycia pamięci ,co wcześniej próbowałem poddać pod dyskusję…nie został tym razem zainstalowany spyware terminator przy czym winowajcą nie był service pack 3.

* czy przyczyną mogła być zmiana nazwy komputera poprzez mój komputer-właściwości-…?