Jak sprawuje się Debian unstable x86_64?

Mam pytanie do użytkowników debiana, jak się sprawuje wersja unstable x64?

Sam korzystam z Debiana unstable amd64 i sprawuje się dobrze. Stabilność paczek jest na bardzo dobrym poziomie - wszak Ubuntu czerpało (i pewnie dalej czerpie) paczki właśnie z gałęzi unstable Debiana. Inna kwestia to poprawne zależności - czasami, w niektórych paczkach, może wystąpić konflikt zależności (głównie z pomyłek deweloperów).

W kwestii samej architektury. W przypadku amd64 nie mam większych problemów. Flash jest dostępny dla wersji x86_64, Skype potrafi korzystać z 32-bitowych lib’ów, java również jest dostępna, itd., itd. Ogólnie rzecz biorąc, odpalisz praktycznie większość programów dla i386 na amd64, byle by tylko mieć odpowiednie lib’y 32-bitowe (popatrz na paczki mające w nazwie ia32-lib*), ewentualnie możesz postawić chroota.

Drobna uwaga. Na serwer unstable w żadnym wypadku się nie nadaje - zbyt często i dużo aktualizacji, niekiedy problemy z zależnościami. Nie za bardzo też polecam Sid’a na laptopa. Sam mam postawione unstable na moim notebooku i trochę drażni mnie, kiedy muszę coś zrobić na kompie w terenie, a tu zonk ;).

Z tego akurat nie korzystam, ponieważ moja kamera nie działa pod linuksem.

Też na notebooku będę instalował. Przezwyczaiłem się jak coś chce coś zrobić w terenie to nie chce działać :?.

Jak jest z rozpoznawaniem sprzętu, bo pod i686 nie mogę zmusić do działania modemu usb HSDPA ZTE MF626.

Rozpoznawanie będzie takie samo, kwestia sterowników już jest inna. Z tego co widzę, to ten modem idzie odpalić na Linuksie. Jaki masz kernel? Co zwraca lsusb po podłączeniu modemu?

Kernel mam 2.6.30-1 z backportu lennego.

w tej chwili Ci nie powiem, bo nie instalowałem go pod squezee’im, tylko pod sidem. Biorę się za format i instalacje systemu (oczywiście na ext4).

Edit:

zapomniałem napisać, że robiłem downgrade z sida do squezee

Dodane środa, 15 lip 2009, 21:18

system się nie zainstalował, kernel 64 nie trawi ext4. Dzisiejszy build zawieszał się na konfiguracji apt, wczorajszy na partycjonowaniu. Zainstalowałem i686