Jak sprzedać komputer?

Hej, chce sprzedać stary komputer wystawiłem go juz na roznych portalach aukcyjnych ale niestety nikt nie jest zainteresowany wiec tu do was pytanie macie jakies techniki marketingowe które zwieksza szanse na kupno>?  

Najpierw pochwal się konfiguracją tego kompa i napisz ile za niego żądasz. 

 

Cena :smiley:

http://forum.dobreprogramy.pl/wycena-komputera-t505409/#entry3208622

 

Czyli wychodzi około 1000 zł oczywiscie do negocjacji.

 

 

Sprzęt sprzedaje bez zasilacza wiec może to jest problemem? 

Może i tak. Kto normalny kupuje całą budę, ale pozbawioną zasilacza?

 

Nie lepszym pomysłem byłoby sprzedać każdą część osobno?

Za 1000 będzie ciężko. Moim zdaniem nawet za 800 zł może być problem.

Wlasnie nad tym myslalem ale do tego trzeba trochę czasu i wątpię abym każda część sprzedał.

 

 

No nic spróbuje wytrzasnąć jakiś zasilacz i dodam do zestawu.   

Tylko nie wyrób zasilaczopodobny. Czarną listę znajdziesz tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ja parę miesięcy temu kupiłem nowy komp i było parę innych do wyboru z bardzo dobrymi cenami , ale zawsze bez jakiejś części.

Zapłaciłem trochę  więcej i kupiłem cały kompletny komp i jestem z tego zadowolony.

 

Podobnie pewnie i też patrzą ludzie na twojego kompa.

Wszystko fajnie tylko nie jest kompletny.

 

Jak chcesz go sprzedać to dokup jakiś używany zasilacz , bo mało kto chce kupić kompa i jeszcze szukać gdzie możne dostać brakujące części.

 

Dokupisz używany zasilacz i za 1.000 zł. pójdzie.

Jakby mi ktoś dopisał na końcu ‘niestety oprócz zasilacza’ to bym omijał szerokim łukiem :smiley: Bo to brzmi, jakby zasilacz poszedł z dymem, a wtedy ******* wie w jakim stanie jest reszta.  Zresztą… kafla za niekompletną używkę? ^^

 

Pomijając już aferę z zasilaczem policz sobie za ile można postawić na nowych częściach komputer o podobnych (albo lepszych) parametrach i podziel to na 2. Ale nie na identycznych częsciach, bo wtedy rzeczywiście ceny moga być wysokie, tylko na tym co można na dzień dzisiejszy najtaniej kupić. Tzn. jak coś chcesz sprzedać za 1 kafla to powinno byc nie gorsze niż nówka sztuka nie śmigana za 2 kafle ze sklepu.

Na części może 1000zł wyciągniesz i tak proponuję sprzedać za całość nawet z markowym zasilaczem nie dostaniesz więcej niż 800zł.

Ok załatwiłem zasilacz od kumpla w całkiem dobrym stanie, mam nadzieje ze teraz juz sprzedam ten komputer bo kasa na wakacje potrzebna ;p 

 

Jbc. zasilacz to XFX 550W