Jak sterowniki do laptopa... (win7 64bit)


(Sheaker) #1

Witam serdecznie. Udało się w czasie wakacji uzbierać na mojego pierwszego laptopa.Okazał się niezbędny na studiach (PW). Kupiłem Lenovo Y50-70:


(witek-pl) #2

Na początek zainstaluj stery do Nvidii ściągnięte ze strony producenta laptopa. Przeważnie są starsze ale dostosowane do lapka. Później możesz zainstalować sterowniki dla kart mobilnych ze strony nviidia, powinny tym razem znaleźć sprzęt.

 

Dana karta graficzna działa po pierwsze w zgodzie z planami zasilania. Po drugie masz wybór w przypadku gier z jaką grafiką chcesz uruchomić (prawy mychy i opcja uruchom z procesorem graficznym i tu wybierasz którym). Zwyczajowo komp odpala na grafice zintegrowanej z prockiem. 


(Maha) #3

Hej Sheaker!

 

Jeśli znasz angielski to znalazłem coś takiego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RKt7HF_-jAk

 

Ale najpierw sprawdź najnowsze sterowniki ze strony nVidii (pamiętaj o M w oznaczeniu):

 

http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=pl

 

Jak pisze witek-pl stery od producenta bywają lepsze, ale spotkałem się na różnych forach z przypadkami, że producent karty wypuszczał nowy produkt, ale nie miał jeszcze do niego sterowników, więc producent laptopa tym bardziej :slight_smile: . Możliwe, że najnowsze rozwiążą Twój problem, bo laptop i karta już chwilę są na rynku. Filmik na yt też.

 

Ogólnie przy lapku z dwiema kartami w systemie Optimus najpierw instalujesz sterowniki chipsetu, potem grafiki Intela i na końcu nVidii. Po każdej instalacji restart komputera.

 

Cytuję znów witek-pl: “masz wybór w przypadku gier z jaką grafiką chcesz uruchomić (prawy mychy i opcja uruchom z procesorem graficznym i tu wybierasz którym). Zwyczajowo komp odpala na grafice zintegrowanej z prockiem”.

Albo też prawym na pulpicie - ‘Panel sterowania NVIDIA’ (albo przez ikonę nVidii w trayu, jeśli tam się pokazała, czy przez menu Start), potem rozwijasz ‘Ustawienia 3D’, wchodzisz do ‘Zarządzanie ustawieniami 3D’. W ‘Ustawienia globalne’ wybierasz jaka grafika ma być domyślną dla całego laptopa - zwykle ‘Wybór automatyczny’ jest OK, a w ‘Ustawienia programu’ wybierasz, która grafika ma działać indywidualnie dla danego programu. Możesz zaptaszkować wszystko w 'Pulpit i ‘Ustawienia 3D’ na górze po lewej okna panelu. Dzięki ‘Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień’ zobaczysz, który program działa w tym momencie na nVidii.

 

Tu strona do wyszukiwania sterowników Intela:

 

https://downloadcenter.intel.com/default.aspx

 

Możesz użyć ich Intel Driver Update Utility, ale tylko do sterowników intelowskich (chipset, grafika, USB3, itp). Albo ręcznie - wpisujesz np. dla grafiki ‘hd 4600’ i potem po wybraniu ‘Drivers’ - ‘System’ - 'Sort by: Date (newest) dostaniesz coś takiego:

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=pl&keyword=hd+4600

Ściągasz i instalujesz.

 


(Sheaker) #4

witek-pl. Dzięki za odpowiedź. Niestety mam wrażenie że nie do końca przeczytałeś moją wiadomość. Napisałem wyraźnie że sterowniki do grafiki nvidii ściągnięte ze strony Lenovo mówią że mój komputer nie posiada sprzętu zgodnego ze sterownikiem.