Jak strumieniować dvb-t na smartfona?

Witam,

 

Problem jest następujący - na komputerze z win 7 jest zainstalowany tuner dvb-t usb i oprogramowanie total media. Na smartfonie jest android 4.2 - jak oglądać telewizję naziemną na tym smartfonie ?

 

Słyszałem coś o strumieniowaniu - jak to wykonać ?

 

Zależy mi na jak najłatwiejszym sposobie - wszystko ma chodzić tylko w sieci lokalnej i tylko jeden klient jednocześnie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Może coś z VLC wykombinujesz, on ma funkcję strumieniowania.

Z tym vlc to niezły pomysł ale jest mały problem - udało się puścić jeden kanał na smartfona, nawet nieźle,to wyglada. Trzeba niestety wybierać transkodowanie a to trochę obciaża komputer. Ale teraz czy może ktoś mi podsunać rozwiazanie umożliwiajace dowolne wybieranie kanału na vlc na telefonie ? Wiem, że na linuksa sa takie programy, być może i na windows istnieje coś takiego.

Na komputerze mam NextPVR który jest “serwerem” dla XBMC, żeby przez XBMC oglądać telewizję. Korzystam z tego w ramach jednego komputera, ale patrząc w konfigurację idzie programy z tunera odbierać też na innym urządzeniu z zainstalowanym XBMC. Tu masz XBMC dla Androida -> http://www.xbmcandroid.com/ nie testowałem tego więc nie wiem jak i czy działa. Konfiguracje NPVR pod XBMC łatwo znajdziesz w necie.

A więc wreszcie znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Po wielu godzinach spędzonych w internecie i przy testowaniu kolejnych programów wreszcie znalazłem proste i nie zamulające komputera rozwiązanie - mianowicie - wystarczy do tego program ProgDvb - dostępny u nas na portalu - niestety opcja serwera strumieniującego dvb-t po sieci jest w płatnej wersji.