Jak stworzyć na dysku bootloader pod 3 różne systemy?

Chciałbym na laptopie stworzyć trio systemów. OSX Hackintosh, Android X86, Windows 8.1. Jaki i jak skonfigurować do tego bootloader?

 

Na razie w formie spekulacji, bo samego laptopa do poniedziałku jeszcze nie mam :wink:

Ja swego czasu również miałem kilka systemów operacyjnych na jednym dysku twardym. Pierwsza rzecz to podzielenie dysku na partycje dla wybranych systemów operacyjnych, potem instalowanie ich w odpowiedniej kolejności tak, by się jak najmniej narobić.

Ja najpierw zainstalowałem Windows XP, potem jakąś wersję Ubuntu a na końcu którąś z wersji Hackintosha, w którym zaznaczyłem, żeby zainstalował Chameleona (taki fajny boot-loader) i z niego potem wybierałem system do wystartowania.

Jednak nie wiem, jak to będzie z systemem Windows 8.1 (trzymam się od tego systemu z daleka :smiley: ) i Androidem (choć ten pewnie zachowa się jak Linux i będziesz mógł wybrać/wskazać, gdzie ma zainstalować swój boot-loader - GRUB?) - dla Linuksa najlepszym miejscem jest pierwszy sektor partycji tego systemu (a nie MBR), bo dzięki temu można użyć innego boot-loadera z kolejnego, instalowanego systemu (Cameleon z Hackintosha?).