Jak stworzyć serwer www? no-ip + webserv

Witam,

czytałem już troche o tym w necie ale mimo to nie do końca wiem jak się za to zabrać bo nie ma dokładnej instrukcji czy opisuj konfiguracji.

Jak w temacie, chce stworzyć serwer www dzieki któremu inni mogli by oglądać strony z mojego kompa. Mam neostrade z liveboxem i korzystam z WebServa. Hm…założyłem domene w no.ip.com. Domyślnie wpisując w przegladarke aktualne IP lub adres z no-ip.com włącza mi się okno logowania do konfiguracji liveboxa. I tu jest cały problem. Jak ustawić aby pod tym adresem włączała się strona z dysku przez webserva?? Czytałem ze należy przekierować port 80, ale to nic nie dało.

Bo z wew, bedziesz zawsze widzial strone LiveBoxa bo dla bramy wchodzisz na jego IP z wnetrza sieci to Ci sie otwiera administracja inaczej nie moglbys sie zalogowac do zarzadzania z poziomu WWW.

Ludzie z zewnatrz zobacza twoja strone.

PS. Mozesz uzyc Proxy

aha… ale port trzeba przekierować czy nie?

Musisz przekierować bo inaczej nic sie nie wyswietli chyba ze masz w LB ustawione ze mozna sie logowac z Internetu

Przekieruj port a jeżeli to zadanie Cię przerośnie to po prostu skorzystaj z usług jakiegoś darmowego lub taniego hostingu

Działa :wink: Przekierowałem port 8080 na którym działa webserv i wszystko hasa. A mam jeszcze takie pytanie… Normalnie to powinno działać na porcie 80, a ja muszę mieć na 8080. Dlaczego do adresu domeny no-ip muszę dodać port “:8080” a inni którym działa na porcie 80 nie muszą w adresie podawać portu??

Ponieważ protokół http domyślnie wykorzystuje port 80