Jak sumować arkusze lub dane w arkuszach


(radiator) #1

Witam

oto mój arkusz w skrócie rzecz jasna

co miesiąc robię taki długi arkusz i co miesiąc wpisuję różne wartości. Pod koniec roku mam 12 arkuszy i muszę stworzyć taki arkusz (czyli już 13) a w nim mieć zsumowane wartości z wszystkich miesięcy. Moje pytanie brzmi jak zrobić takie sumowanie z kilku arkuszy oraz czy jest jakaś metoda aby wprowadzać do arkusza co miesiąć a w drugim co miesiąc następowałoby dodawanie miesiąca do miesiąca. Jak rozwiązać ten problem aby ułatwić sobie zycie.


(Sp Adrian) #2

Cześć, w trzynastym arkuszu w komórce B2 wpisz formułę: =SUMA(Arkusz1:Arkusz12!B2). Następnie za pomocą "uchwytu wypełniania" uzupełnij formuły w każdej potrzebnej komórce (najpierw pierwszy wiersz a później kolumnami).


(radiator) #3

Ok dzięki mniej więcej czaje tyle tylk oze w 13 arkuszu muszę mieć w np. b2 sume wszystich b2 z 12 wszystkich arkuszy. Ciekawe czy można to jakoś jeszcze ułatwić

dzięki


(Sp Adrian) #4

Hmmm ..., przecież to właśnie będzie robione. W trzynastym arkuszu w komórce B2 będziesz miał sumy komórek B2 z dwunastu arkuszy. Jeżeli tylko w pierwszym arkuszu będzie ta komórka miała jakąś wartość liczbową to w trzynastym będzie ta sama wartość. Gdy zaczniesz wypełniać arkusz drugi w trzynastym będzie suma z odpowiednich komórek pierwszego i drugiego. I tak po kolei do sumy odpowiednich komórek wszystkich dwunastu arkuszy.