Jak szybko przesłać dużą ilość zdjęć?

Witam :wink: , jakim programem lub jakim sposobem przesłać 30 GB zdjęć z jednego laptopa do drugiego? ( komputery są w jednej sieci ) . Pozdrawiam :wink:

Cześć

Jeżeli komputery są w jednej sieci w widzą się wzajemnie to najprościej będzie przekopiować dane po sieci z jednego do drugiego.

wydaje się to proste tylko jak to zrobić? jestem zielony w tym temacie… jakie porady? :slight_smile:

Cześć

Ctr + C, Ctrl + V? Ewentualnie skorzystać z jakiegoś menadżera plików i przekopiować je z jednego komputera na drugi.

wiesz tylko jak sprawić by "widzieć " jeden i drugi komputer? a jak menadżer to jaki? :wink:

Ustawić wspólną grupę roboczą (lub jeśli mają Win 7 na pokładzie - grupę domową). Udostępnić folder z danymi do przekopiowania i wio.

Komputery muszą być w tej samej grupie domowej.

Jak to sprawdzić:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę “Mój komputer”, otwórz właściwości. I teraz, jeśli używasz na obu komputerach systemów Vista/7/8, pojawi Ci się okienko, w którym widoczna jest ocena systemu. Po lewej stronie jest kolumna z zaawansowanymi opcjami, kliknij “Zaawansowane ustawienia systemu”, a gdy okienko się odpali, przejdź na kartę “Nazwa komputera”. Porównaj teraz na obu komputerach, jaka nazwa się wyświetla. Jeśli są różne, kliknij w “Zmień”, tam jest możliwa zmiana nazwy - ustaw identyczną.

Jeśli są takie same, to połowa sukcesu, teraz należy ustawić udostępnianie plików w grupie domowej. W Panelu Sterowania przełącz się na widok ikon (w przypadku, jeśli masz widok kategorii), otwórz opcję “Grupa domowa”. Jeśli system znajdzie jakąś grupę, zaproponuje przyłączenie się do niej - będziesz musiał podać hasło grupy domowej. Można je znaleźć w tym samym miejscu, na komputerze, na którym jest ona ustalona, w opcji “Wyświetl lub wydrukuj hasło grupy domowej”. Jeśli jej nie ma ustawiasz ją od nowa, zapisujesz hasło, a następnie przyłączasz do niej drugi komputer, podając zapisane przed chwilą hasło. Następnie wybierasz, jakie elementy mają być widoczne dla innych osób w tej grupie.

Jeśli gdzieś się pomyliłem, niech mnie ktoś poprawi :wink:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … h=win7tab1 w razie czego znalazłem jeszcze to :wink: Google też zna odpowiedzi =P~

Hitm3n dzięki za odpowiedź, wszystko jest ok, Duże piwo dla Ciebie :wink: